Dünyanın en pahallı hurması olan Acve hurması, faydaları ve özellikleri ile insanların ilgisini çekmeye devam etse de Acve hurmasının bu denli ilgi görüyor olmasının en büyük nedeni Peygamber Efendimiz Hazreti Muhammed tarafından bu hurmanın dikilmiş olmasıdır. Acve hurmasının özellikleri şüphesiz diğer birçok hurmaya oranla farklıdır. Bu durum da Acve hurmasının faydaları üzerinde yoğun bir şekilde durulmasını sağlamaktadır. Peygamber Efendimiz tarafından Medine bölgesine ekilen bu hurma ilk etapta 39 ağaçtan oluşmaktaydı. İlerleyen yıllarda ilgili hurmanın büyük ilgi görmesi nedeni ile hurma ağacı sayısının arttırıldığı bilinmektedir. Acve hurması ortalama olarak bir zeytin büyüklüğündedir. Çok sayıda faydası olan bu hurmanın nelere şifa olduğunu gelin öğrenelim.

Acve hurmasının özellikle çeşitli kadın hastalıklarını tedavi edici yönde etkisi bulunmaktadır. Bu hurma rahim kaslarının güçlenmesini ve bu etkisi sayesinde rahim kasları ile alakalı olan hastalıkların ortadan kalkmasını sağlamaktadır. Özellikle doğum esnasında şiddetli ağrılar yaşayan bayanlara Acve hurması verilerek ağrılarının ciddi oranda dindirildiği biliniyor. Günümüzde Medine’de hastanelerde doğum yapacak olan bayanlara doğum öncesinde Acve hurmasının yedirildiği ve bu sayede doğumun daha kolay bir şekilde gerçekleştirildiği bilinmektedir.

Acve hurması içerisinde yetkin düzeyde fruktoz bulunmaktadır. Bu madde sayesinde ilgili hurma tam bir enerji kaynağı olarak kabul edilebilir. B vitamini ile alakalı karaciğer problemi olan kişiler bu hurmayı beslenme zincirine ekleyerek karaciğer sağlıklarını güvence altına alabilirler. Günümüzde çiftlerin en büyük sıkıntıları arasında kısırlık yer almaktadır. Acve hurmasının kısırlığı engellediği bilimsel olarak kanıtlanmıştır. Kısırlık problemi olup evlat sahibi olamayan kişilerin kesinlikle bu hurmayı tüketmesini tavsiye ediyoruz.

Acve hurmasının sindirim sitemini aktif edip iştahı açtığı bilinmektedir. İçerisinde yer alan yüksek orandaki A vitamini sayesinde gözleri güçlendirir. Günümüzde mücadele edilen birçok hastalığın en büyük nedeni vücut içerisinde biriken toksinlerdir. Acve hurması vücut içerisinde biriken toksinleri uzaklaştırarak vücudun temizlenmesinde etkin rol oynar. Acve hurmasının kanamayı durdurucu etkisi vardır. Bu etkisinden dolayı iç kanama geçiren hastalara Acve hurması tavsiye edilmektedir.

Acve hurmasının gereğinden fazla tüketilmesi sonucunda zaman zaman göz ağrılarının ortaya çıkması muhtemeldir. Bu nedenden dolayı göz ağrısı problemi olan kişilerin bir süreliğine de olsa bu hurmadan uzak durmasında fayda var. Acve hurmasının en önemli faydası şüphesiz saçları beslemesidir. Saçlarının aşırı derecede güçsüz olmasından yakınan kişilere kesinlikle Acve hurmasını tüketmesini tavsiye ederiz.

Acve hurmasının ekonomik değeri yüksek olduğundan dolayı para kazanma tutkusu en süt noktada olan kişiler bu hurmanın sahtesini piyasaya sürmüş durumda. Gerçek Acve hurmasını temin etmek için sadece güvenilir noktalardan bu hurmayı temin etmeye çalışın. Fiyatının yüksek olması hurmanın orijinal olduğu anlamana gelmez. Bu nedenden dolayı yüksek fiyatların sizleri yanıltmamasını temenni ederiz.

13 + 3 = ? (İşleminin Sonucu)  


Bilim
Sağlık
Kategoriler
Bağlantılar