Sponsorlu Bağlantılar

Sucuk, salam ve sosis, özellikle kahvaltılarsa sıklıkla tükettiğimiz hazır ürünlerdendir. Sucuk, salam ve sosisin zararları bilinmediğinden dolayı bu ürünlerin üretimi olanca hızıyla artmaktadır. Talebin yüksek olmasından dolayı merdiven altı ürünlerin de piyasaya girmesinden dolayı sucuk, salam ve sosis insan sağlığını ciddi anlamda tehdit eden besinler arasına girmiştir. Normal olarak bu gıdaların insan sağlığına zararlı olması beklenemez ancak ilgili ürünlerin nerede yapıldığı bilinmediğinden dolayı bu ürünler risk taşıyan besinler içerisinde yer alır. Sizler de severek sosis, salam ve sucuk tüketiyorsanız ilgili ürünlerin zararları nelerdir konusuna dikkat etmelisiniz.

Sucuğun, salamın ve sosisin içerisinde yer alan maddelerin neler olduğunu bilseniz emin olun birçoğunuz bunları tüketmekten vazgeçecektir. Piyasada yaptığımız genel bir analiz sonrasında ilgili besinler içerisinde akciğer, kıkırdaklar, gagalar, tüyler, kıllar ve kuyruk yağı gibi hoş olmayan birçok şeyin yer aldığını gözlemledik. Bu saydığımız maddeler itinalı bir şekilde karıştırıldıktan sonra esas et ile birleştirilir ve tekrardan karıştırma işlemi gerçekleştirilir. Tam kıvam yakalandıktan sonra ürünler paketlenerek tüketicinin hizmetine sunulur.

Yukarıda belirtmiş olduğumuz hayvanların atık kısımları neredeyse her ürün içerisinde yer almaktadır. Lezzeti yakalamak için de çeşitli baharatlar kullanılmaktadır. Normal şartlarda 1 kilo et günümüz şartlarında 40 TL civarındadır. Oysa 1 kiloluk salam çok daha ucuza satılmaktadır. Bu durumu aklınıza getirerek %100 dana eti olarak satılan ürünlerin aslında dana eti haricinde daha birçok şeyi barındırdığını anlayabiliriz. Fiyat tarifesi üzerinden yola çıkarak bu analizin yapılması oldukça kolaydır. Kısa zaman önce ünlü markalara yapılan baskınlar sonucunda bu durumun doğru olduğu kanıtlanmıştır. Devlet tarafından çeşitli önlemler alınmaya çalışılsa da sosis, salam ve sucuk gibi ürünlerin içerisine havyan artıkları katılmaya devam etmektedir.

Sucuk, salam ve sosis içerisinde yer alan zararlı maddeler tabi ki bunlarla sınırlı değildir. İlgili ürünlerin raf ömrünü uzatmak adına Nitrit, Nitrat, MSG gibi maddeler ürünlerin içerisine katılmaktadır. Bu maddelerin yapılan araştırmalar sonucunda kanser hastalığına neden olduğu tespit edilmiştir. Özellikle bu ürünler içerisinde yer alan kuyruk yağı da insan sağlığını ciddi anlamda tehdit etmektedir. Uzmanlar ilgili ürünler içerisinde yer alan kuyruk yapının damarların tıkanmasına neden olduğunu ve bu yüzden çeşitli kalp problemlerinin ortaya çıktığını söylemektedir.

Ülkemizde son yıllarda artan kanser vakalarına emin olun bu tarz ürünler neden olmaktadır. İnsan sağlığını korumak adına devletimiz ciddi anlamda mücadele etmektedir. Halkın güvenini kazanmış olan markalara dahi zaman zaman baskınlar yapılarak detaylı denetlemeler yapılmaktadır. Ayrıca bu firmaların aynı suçu tekrardan işlememesi adına firmaların hangileri olduğu teşhir edilmektedir. Bu uygulama bu hızla devam edecek olursa hepimiz sağlıklı bir şekilde salam, sosis ve sucuk tüketebiliriz.

Sucuk, salam ve sosis içerisinde yer alan maddeler yukarıda da belirttiğimiz gibi özellikle kanser hastalığına neden oluyor. Bu maddeler çocukların erken dönemde ergenlik çağına girmesine, aşırı göz bozukluklarının oluşmasına ve hatta bazı psikolojik hastalıkların ortaya çıkmasına neden olmaktadır. Hangi firmanın sağlıklı ürün yaptığı konusunda kesin bilgimiz olmadığından dolayı bu tarz ürünleri sofralarımıza koymamakta fayda var. Sağlıklı ve uzun bir yaşam sürmek adına elinizden geldiğince daha sağlıklı bir şekilde beslenmeye özen gösterin.

sponsorlu bağlantılar

14 + 7 = ? (İşleminin Sonucu)  


---Sponsorlu Bağlantılar---
Taş kesilen insanlar
Bilim Pasajları
Ley hatları
Sağlık Bilgisi
Piramitlerin Sırları