Kişinin sürekli olarak uyku halinde olması, halsizlik hissetmesi ve buna ek olarak baş ağrısı yaşaması genellikle vücudun aşırı derecede su kaybetmesi nedeniyle ortaya çıkar. Ayrıca kan şekerinin düşmesi ve kronik halsizlik adı verilen durumun yaşanması da aynı şekilde kişinin sürekli olarak uyku halinde olmasına, halsizliğe ek olarak bağ ağrısı yaşamasına neden olmaktadır. Bu tip durumlar kısa süreli olarak ortaya çıkıyorsa çok ciddi nedenler altında yatmıyor olabilir ancak son zamanlarda sıklıkla bu tarz problemleri yaşıyorsanız halsizlik baş ağrısı sürekli uyku hali nedenleri ile alakalı bir saptama yapamayacağınızdan dolayı tıbbi destek almanızı tavsiye ederiz.

Vücudun yeterli oranda su alamaması bu sorunların ortaya çıkmasında aşırı derecede eklidir. Yeterli oranda su alınmayıp ayrıca ishal durumu gözlemlenirse bu yakınmalar en üst düzeyde hissedilir. Vücudun yaşam kaynağı sudur. Yeterli miktarda su alınmayacak olursa bu durum vücut fonksiyonlarının sağlıklı bir şekilde gelişmesini engeller. Kişi idrar rengine bakarak susuz kalıp kalmadığını kolay bir şekilde anlayabilir. Yaşamış olduğunuz bu sıkıntılar susuzluktan dolayı ortaya çıkıyorsa idrarınız aşırı derecede koyu renkte gelecektir. Aynı şekilde su kaynaklı olarak ortaya çıkmayan bir surum söz konusuysa idrarınız açık renkte gelir. İlgili yakınmaların su kaynaklı olup olmadığını bu şekilde tespit etmek kolaydır.

---Sponsorlu Bağlantılar---

Kişinin kronik yorgunluk yaşaması da bağ ağrılarının ortaya çıkmasına ve kişinin kendisini sürekli olarak halsiz hissetmesine neden olur. Bu durum psikolojik bir sorun olarak karşımıza çıkmaktadır. Kişi istediği kadar fazla uyusun sürekli olarak kendisini yorgun hissedecektir. Günümüzde en çok karşılaşılan sağlık sorunlarının başında maalesef kronik yorgunluk yer almaktadır. Uzman bir doktor gözetiminde yapılan egzersizler sayesinde kronik yorgunluk tedavisi gerçekleştirilir ancak tedavisinin aşırı derecede uzun sürdüğünü söyleyebiliriz.

Tıp dünyasında hipoglisemi olarak tanımlanan kan şekerinin düşük olması durumu da aynı şekilde yorgunluk, baş ağrısı ve uy hali durumlarının ortaya çıkmasına neden olmaktadır. Kan şekeri normal değerlere çekilmeyecek olursa ilerleyen dönemlerde daha farklı sağlık sorunlarının da ortaya çıkmak ihtimali bulunmaktadır. Doktor tarafında reçete edilen ilaçların periyodik olarak kullanılması ilgili sağlık sorununun ortadan kalkmasını sağlayacaktır.

Kişinin dengesiz bir şekilde beslenmesi de uyku halinin, baş ağrısının ve halsizliğin sürekli hissedilmesine neden olabilmektedir. Vücudun gereksinim duyduğu vitamin ve mineraller bakımından zengin bir beslenme zinciri sayesinde bu tip durumların ortaya çıkması engellenebilir. Yoğun bir iş yaşamınız varsa ve sürekli olarak hazır gıdaları tüketiyorsanız kesinlikle beslenme alışkanlığınızı değiştirin. Bu sayede ilgili yakınmalardan kurtulabilirsiniz.

Yaşanılan ortamın aşırı derecede sesli olması yani gürültü seviyesinin yüksek olması kişinin ciddi anlamda yorulmasına ve çekilmez baş ağrılarının oluşmasına neden olmaktadır. İnsanlar yaşam alanlarını kesinlikle doğru bir şekilde seçmelidir. Özellikle sağlıklı bir şekilde uyuyabilmek adına sessiz olan yerleri yatak odanız haline getirin. Bu sayede gürültü kaynaklı olarak ortaya çıkan yorgunluğu ve baş ağrısını ortadan kaldırabilirsiniz. Dünya nüfusu her geçen gün arttığından dolayı buna paralel olarak gürültü seviyesi de her geçen gün artmaktadır. Önlen alınmaması durumunda gürültüsüz bir yaşam alanını bulmak deyim yerindeyse imkansız bir hale gelecektir.

13 + 2 = ? (İşleminin Sonucu)  


---Sponsorlu Bağlantılar---
Taş kesilen insanlar
Bilim Pasajları
Ley hatları
Sağlık Bilgisi
Piramitlerin Sırları