Astral Seyahat Nedir Nasıl Yapılır Teknikleri

Astral seyahat; insanın bedeni dışında gerçekleştirmiş olduğu bir seyahat türüdür. Astral seyahat okültizm ve teozofi alanında kullanılan bir kavramdır. Parapsikoloji alanında çalışmalar yapan kişilerin beden veya astral beden şeklinde tanımladığı bedenle yapılan bir tür seyahat şeklidir. Astral seyahat sırasında bedensel bir faaliyet yoktur. Kişi tüm seyahatini ruhu ile gerçekleştirir. Böyle bir şeyin mümkün olmadığı düşünülse de kişi daha önceden görmediği yerler hakkında net bilgiler verdiği için bilim insanları böyle bir şeyin olabileceği üzerinde durmaktadır.

Astral Seyahat Nedir?

Astral seyahat; kişinin bilinci açıkken ruhun bedeni terk etmesi ve beşinci boyut adı verilen bir boyuta geçiş yapmasıdır. Kaba bir tabir yapmak gerekirse astral seyahatin beden dışı deneyim kazanma olduğunu söyleyebiliriz. Astral seyahat sırasında ruh bedenden ayrılarak ayrı bir boyuta geçiş yapar. Bilinçte beraberinde geldiği için kişi astral seyahat sonrasında yaşadığı şeyleri rahatlıkla anlatabilir. Astral seyahat sırasında kişinin beyni ruh ile iletişim halindedir. Beyin ruha emir vererek istediği şeyleri yaptırır. Ruhta yer alan gözler gördüklerini beyne aktararak astral seyahat gerçekleştirilir. Yani astral seyahat sırasında ruh ve beyin arasında kopmayan bir bağ devam eder.

Astral Seyahat Nasıl Yapılır Teknikleri

İnsanoğlu astral seyahat gibi gizemli olaylara her zaman ilgi duymuştur. Bu yüzden astral seyahat yapmayı arzulayan çok sayıda kişi vardır. Kendisini bu alanda geliştirmiş olan kişilerin bazı teknikleri kullanarak bunu gerçekleştirdiği biliniyor. Eğer sizler de iyi bir şekilde odaklanıp astral seyahat teknikleri uygularsanız ruhunuzu bedeninizden uzaklaştırarak astral seyahat yapabilirsiniz. Şimdi sizlere astral seyahat nasıl yapılır konusunda verilen teknikleri sunmak istiyoruz.

  • Sabah başlayın: astral seyahat yapmak için gece yarısını seçmek yerine hale kendinizi aşırı derecede uykulu hissettiğiniz sabah saatlerini tercih edin. Bu saatlerde uykuya aç olan uyku daha hızlı ve rahat bir şekilde gevşeyebiliyor. Gevşeme, astral seyahat yapmak için en önemli konulardan birisidir. Tabi ki astral seyahat yapmak için gerekli olan bir zaman aralığını yoktur yani her saatte yapılması mümkündür. Bu konuda kendinizi geliştirmediyseniz, şafak vakti olarak tanımlanan zaman ilk seyahatinizi gerçekleştirmeniz için uygundur.
  • Doğru atmosferi oluşturun: astral seyahati gerçekleştirmek için hem bedenen hem de ruhen gevşemeniz gerekmektedir. Bu yüzden insanlardan uzak olan bir yeri seçmeniz daha rahat bir şekilde gevşemenizi sağlayacaktır. Ayrıca astral seyahatin yarıda kesilmemesi için sizi kimsenin rahatsız etmeyeceği yani içeriye kimsenin girmeyeceği bir yeri seçmelisiniz. Yer aldığınız odanın aşırı derecede sade olmasına özen gösterin. Rahatsız olmanıza neden olacak türden objeler varsa bunları odanın dışına alın. Bu sayede doğru atmosferi yaratabilirsiniz.
  • Uzanıp rahatlayın: ihtiyacınız olan atmosferi oluşturduktan sonra düz bir yere uzanıp kendinizi rahatlatmaya çalışın. Rahatlamak için derin bir şekilde nefes alıp vermeniz size yardımcı olacaktır. Ayrıca ayak, kol ve göğüs kaslarınızı sıkıp bırakın. Bu sayede üzerinizdeki gerginliği atabilirsiniz. Gerekli ortamı ve rahatlığı yakaladığınız zaman tüm vücudunuzda yer alan kasları gevşetin.
  • Hipnoz durumuna gelin: vücudunuzun uykuya geçmesine izin verin ancak bilincinizin kapmasına izin vermeyin. Astral seyahat uyku ve uyanıklık arasında gerçekleştirilir ve bilincin açık olması gerekmektedir. Bunun için gözlerinizi kapatın ve zihninizin vücudunuzun her yerinde dolaşmaya başladığını düşünün. Bu esnada kesinlikle vücudunuzu hareket ettirmeyin. Parmaklarınıza odaklanın ve parmaklarının açılıp kapandığını düşünün. Bunu gözünüzde canlandırdığınız sırada kesinlikle bedensel bir hareket yapmayın. Gerekli boyuta geçmeye başladığınız zaman vücudunuzun diğer kısımlarını da zihninizle hareket ettirdiğinizi düşünün.
  • Titreşimi hissedin: Yeterli oranda odaklanabilirseniz ruhunuz bedeninizi terk etmeye başlayacaktır ve bu esnada titreşim meydana gelecektir. Birçok kişinin astral seyahat konusunda başarısız olmasının en büyük nedeni, oluşan bu titreşimden korkup meditasyon durumundan çıkmasıdır. Eğer meditasyon sırasında titreşim hissetmeye başladıysanız bu sizi korkutmasın ve meditasyonunuzu sürdürmeye devam edin.
  • Ruhun bedenden uzaklaşmasını sağlayın: zihninizi kullanarak ruhun bedeninizin dışına çıktığını hayal edin. Ayrıca ruhun yataktan kalktığını, bedeninizin halen yatar vaziyette olduğunu düşünün. Ayrıca ruh ayağa kalktığı zaman yatakta duran bedeninize de bakın. Eğer yatakta kendinizi görecek olursanız bu astral seyahatin başarılı bir şekilde gerçekleştiğini gösterir. Bu saydıklarımızı her ne kadar birkaç cümle ile anlatmış olsak da bu seviyeye ulaşabilmek için kesinlikle uzun zaman boyunca pratik yapılması gerekmektedir.
  • Vücuda geri dönün: astral seyahat sırasında ruh bedenle birbirine gümüş kablo adı verilen bir bağla baplıdır. Bu bağ sayesinde ruh bedene zorluk çekmeden dönebilmektedir. Ruh bedene döndüğü zaman elinizi ya da kolunuzu hareket ettirin. Yapacağınız bu hareket bilincin bedene hükmetmeye başlamasını sağlayacaktır.

Astral Seyahat ve İslam

Zümer Suresi 42’de astral seyahat ile ilgili bilgiler veriliyor. Yüce Allah bazı kişilerin uyku halindeyken ruhlarını tamamen aldığını, bazı kişilerinse ruhlarını bir süreliğine alıp tekrardan bıraktığını belirtiyor. Burada ayrıca rüya olayının gerçekleşmesi de ele alınıyor. İslam dinine göre astral seyahat bir rüyadan ibarettir. Kişi kendisini rüya görüyormuş gibi görünür ve rüyasında yer alan şeyler aklına kazınır. Uyandığında bu bilgilerin doğruluğunu teyit etmek istediği zaman da gerçekten de rüyasında olanların doğru olduğunu görür. İşte yaşanan ve birçoğumuzun rüya görmek olarak nitelendirdiği bu durum astral seyahatin ta kendisidir.

Astral seyahat gerçek mi derseniz buradan yola çıktığımızda bunun gerçek olduğunu söyleyebiliriz. Ayrıca astral seyahat deneyimi olan kişilerin yapmış olduğu açıklamalar da bunun doğru olduğunu gösteriyor. Mesela kapalı bir çekmecenin içerisine konulan bir nesneyi daha önce görmeyen bir kişi, astral seyahat yaparak bu çekmecenin içerisinde yer alan nesneyi ruhuyla inceliyor. Meditasyon tamamlanıp kişi gözlerini açtığında bu nesneyi tüm ayrıntılarıyla tanımlayabiliyor.

1 Yorum

  1. Peki astral seyhate çıktık o anki gerçekleri gorebiliyormuyuz hani mesela birisi yolda yuruyo onu izleyebilirmiyiz ne yaptıklarını falan

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here