Gece terlemesi, özellikle kişinin uyku esnasında aşırı derecede terlemesi durumudur. Gece terlemesi neden olur konusu üzerinde yapılan araştırmalar sonucunda birçok bedensel sorunun gece terlemesine neden olduğu tespit edilmiştir. Antidepresan ilaçlar, menopoz, tüberküloz, kemik iltihabı, kalp iltihabı ve lenfoma gece terlemesine neden olan başlıca sağlık sorunlarıdır. Yani bir kişi geceleri aşırı derecede terliyorsa bu durum saymış olduğumuz bu hastalıkların belirtisi olabilir.

Yukarıda da belirttiğimiz gibi gece terlemesi birçok hastalığın öncü belirtisi arasında yer alır. Direkt olarak gece terlemesini tedavi etmek adına geliştirilmiş olan bir tedavi yöntemi bulunmamaktadır. Bu problemin ortadan kaldırılması ancak terlemeye neden olan sağlık sorununun belirlenmesi ile gerçekleştirilebilir. Gece terlemesi problemi yaşıyorsanız gece yatarken kalın şeyler giymemeye özen gösterin. Bu sayede terleme oranını düşürebilirsiniz. Ayrıca yatak konumunuz ya da yatağın yapısı da terleme oranınızı arttırabilir. Bu yüzden eğer mümkünse bir süreliğine de olsa yatağınızı değiştirmeniz faydalı olabilir.

---Sponsorlu Bağlantılar---

Gece terlemesi yaşıyorsanız bu durum elbette çeşitli hastalıkları taşıdığınız anlamına gelmez. Bazı durumlarda yaşanılan aşırı stres bile gece terlemelerine neden olabilmektedir. Kısa süreliğine ortaya çıkan gece terlemeleri kötü bir durum olarak ele alınmamaktadır. Eğer gece terlemeleri uzun soluklu bir şekilde devam ediyorsa bu durum ciddi bir sorunun habercisi olarak kabul edilebilir.

Kullanılan ilaçlar da gece terlemesine neden olabilmektedir. Eğer yakın zamanda yeni bir ilaç kullanımına başladıysanız ve buna paralele olarak gece terlemeleri ortaya çıktıysa size ilgili ilacı reçete eden doktorunuza gece terlemelerinizin başladığını söyleyin. Bu tip durumlarda doktorların hastalara farklı ilaçları reçete etikleri bilinmektedir. Aşırı kilolara gece terlemesi problemine neden olabilmektedir. Eğer aşırı derecede kilolu yani şişman birisiyseniz gece terlemelerinin önüne geçmek adına fazla olan kilolarınızdan kurtulmaya çalışın. İdeal kilonuzu yakaladığınız zaman gece terlemeleri de kendiliğinden ortadan kalkacaktır.

10 + 2 = ? (İşleminin Sonucu)  


---Sponsorlu Bağlantılar---
Taş kesilen insanlar
Bilim Pasajları
Ley hatları
Sağlık Bilgisi
Piramitlerin Sırları