Ufo Nedir Ufolar Gerçekten Var Mı?

Ufolar halk arasında uzaylı olarak nitelendirilen, bilim dünyasında ise tanımlanamayan uçan cisimler olarak adlandırılan dünya dışındaki gezegenlerde yaşam sürdüğüne inanılan canlılardır. Şuanda ufolar ile ilgili kanıtlanmış veriler elde olmadığından dolayı ufolar gerçekten var mı sorusuna evet vardır ya da hayır yoktur diye cevap verebilmemiz mümkün değildir. Günümüzde ufo gördüğünü, ufolar ile iletişime geçtiğini söyleyen çok sayıda kişi bulunmaktadır. Bu kişilerin sayısı her geçen gün arttığından dolayı gündeme ufo nedir konusu gelmektedir. Özellikle yakın zaman içerisinde NASA bünyesinde çalışmış olan bazı kişilerin görevden ayrıldıktan sonra NASA’nın insanları kandırdığını ve ufoların gerçekten olduğunu söylemesi ufolar gerçekten var mıdır konusunun gündeme gelmesini sağlamıştır. Ufo gördüğünü iddia eden kişiler bunların özel bir aracının olduğunu, ilgili uzay araçlarının elips, daire ve puro şekillerinde olduklarını söylemektedirler. İnsanların yapmış olduğu söylemlerin birbirlerine benzerlik göstermesi ufoların gerçekten olup olmayacağını düşünmeye bizleri sevk etmiş durumdadır. Bizlere her ne kadar ufo hakkında net bilgiler verilmiyor olsa da yakın zaman içerisinde ele geçen veriler doğrultusunda sadece Danimarka hükümeti tarafından yaklaşık olarak 20 bin civarında gizli dosyanın açılmış olduğu tespit edildi. Bu da ufoların sadece bireysel bazda değil ülkesel bazda da mercek altına alındığını göstermektedir.

Ufo konusunun tarihçesini incelediğimizde ufoların eski mısır dönemin de dahi incelendiğini görmekteyiz. Yapılan arkeolojik kazılar sonucunda eski mısır medeniyetlerine ait olduğu tespit edilen duvarların üzerinde ufo resimlerinin yer aldığı görülmektedir. Bu da ufoların uzun yıllardan beri merak konusu olduğunu gösteriyor. Ayrıca firavun’a ait olan mezar taşının üzerinde tanrının gemisinde dinlendiği yazması ve uzay gemisi figürünün bulunması ufoların uzun yıllardan beri araştırıldığının önemli bir göstergesidir.

Dünden bugüne ufo gördüğünü iddia edilen kişilerin yapmış olduğu söylemlerden yola çıkıldığında farklı ufo tiplerinin olduğu görülüyor. Bu ufo tipleri nelerdir diyecek olursanız koni, küre, puro, bumerang, silindir, halter, mantar, dikdörtgen, üçgen, piramit şeklinde olan ufo tiplerinin yer aldığını söylememiz mümkündür. Bu ufo tipleri özellikle belirli yıllar arasında gözlemlenmiştir. Yani bumerang şeklinde olan ufo tiplerinin ortaya çıktığı yıllar belirli dönemlerdedir. Ufo gerçeğine inanan kişiler bu durumu ufoların teknolojide her geçen gün ilerlemiş olmasıyla bağdaştırmaktadır. Örneğin kare şeklinde olan bir uzay aracı teknolojinin ilerlemesiyle birlikte silindir şeklini almıştır. Ufolar gerçekten kanıtlanamadığından dolayı bu söylemler çok kişiye komik olarak gelebilir ancak ilgili ufo tiplerinin sadece belirli yıllar arasında ortaya çıkması ve birçok kişinin bunu gördüğünü iddia etmesi ufoların gerçekten de var olabileceğini kanıtlar nitelik taşımaktadır.

Ufo gördüğünü iddia eden birçok kişi ayrıca Amerika Birleşik Devletleri tarafından baskı gördüklerini ifade etmektedir. Özellikle Amerika Birleşik Devletlerinin ufolar ile iletişimde olduğunu ve bu yüzden bu gerçeğin Amerika Birleşik Devletleri yetkilileri tarafından bilinmesinin istenmediğini söylemektedirler. Ufolar kanıtlanamadığından dolayı ufo gördüğünü iddia eden kişiler akıl hastası olarak idrak edildiğinden dolayı bu olayın üzerine pekte gidilmemektedir.

Eğer ilerleyen zaman içerisinde gerçekten de Amerika Birleşik Devletlerinin ufolar ile iletişim halinde olduğu kanıtlanacak olursa günümüzde deli olarak nakledilen bu insanların bizleri gerçeği görmek adına ne kadar da mücadele etmiş oldukları daha fazla anlaşılacaktır. Kutsal kitabımız olan Kuran’ı Kerim’i incelediğimizde yaşam süren 70 bin alemin olduğu söylenmektedir. Bu söylemden yola çıktığımızda bu alemlerden birisinin de neden ufolar olmayacağı akla geliyor. Her ne kadar ufoların varlığı kanıtlanmamış olsa da bizler bilimin geleceğe ışık tutmasına inandığımızdan dolayı ufoların olabileceğini göz önünde bulundurmaktayız. Makalemizin devamında yer alan video içeriği izlediğinizde eminiz ki birçoğunuz ufoların gerçekten var olduğuna inanacaktır.

Görüldüğü üzere uzaya gönderilen mesaja karşılık olarak ufolar dünyaya bir mesaj göndermiş ve bizleri varlıklarından haberdar etmişlerdir. Eğer bu gönderilen mesajlar ekin tarlalarında insanlar tarafından oluşturulmadıysa büyük ihtimalle ufolar gerçekten vardır. Eğer sırf bu durum insanların aklında büyük bir karmaşa oluşturmak adına yapıldıysa eminiz ki ufoların varlığından nemalanan birçok kişi bulunmaktadır. Zaman ilerledikçe teknoloji daha üst boyutlara ulaşacağından dolayı ufoların var olup olmadıkları daha net bir şekilde anlaşılacaktır. Sizler de ufoların varlıkları ile alakalı bildiklerinizi ve yaşadıklarınızı bizlerle paylaşarak ufolar hakkında insanların daha fazla aydınlanmasına yardımcı olabilirsiniz.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here