Acı biber yemeklere lezzet verdiğinden dolayı birçoğumuz acı biberleri yemeklerimizde kullanıyoruz ancak biberin üzerinde yer alan acı zerrecikler elimize yapıştığı zaman elimiz yandığı gibi elimizi vücudumuza sürdüğümüzde temas edilen bölgelerde de yanmalar meydana gelmektedir. Bu yüzden insanlar biber acısı elden nasıl çıkarılır diye merak ediyor. Tabi ki sırf elimiz yandığından dolayı acı biber tüketiminden vazgeçmeyeceğiz. Sizlere biberin acısı elden nasıl geçer konusu hakkında bilgiler verdikten sonra bunları hayatınıza geçirecek olursanız bir daha acı biber nedeniyle ellerinizde yanma meydana gelmeyecektir. Acı biberi doğradığınızda elinizde ayrıca acı biberin tadı da kalmaktadır. Bu uygulamaları yapacak olursanız ekstradan eldeki acı biber tadı nasıl geçer konusuna da cevap bulmuş olacaksınız.

Biber acısı elden nasıl çıkar konusu hakkında bilgi vermeden önce ellerinde açık yara bulunan kişilerin acı biber ile temas etmemesi gerektiğini belirtmek istiyoruz. Acı biberin asidik özelliği yüksek olduğu için açık yaralarınız acı biber ile temas ettiğinde daha kötü bir hal alabilir. Bu yüzden koruyucu krem kullanmadan kesinlikle ellerinde çatlaklar ya da yaralar olan kişiler acı biberden uzak durmalıdır. Piyasadan gelişigüzel bir şekilde alacağınız koruyucu kremler yaralarınızın daha kötü bir hale gelmesine neden olacağından ötürü kesinlikle doktor tavsiyesi ile koruyucu kremler almanızı tavsiye ediyoruz. Bu tarz kişiler açık yaralarını koruma altında aldıktan sonra acı biberi rahat bir şekilde doğrayabilirler. Vereceğimiz yöntemler de yaraların azmasına neden olabileceğinden dolayı kesinlikle vücudunun çeşitli yerlerinde açık yaralar bulunan takipçilerimiz vereceğimiz yöntemleri denememelidir. Acı biberin acısını sadece doktorunuzun reçete etmiş olduğu ilaçlar ile gidermeye çalışın.

---Sponsorlu Bağlantılar---

Biberin acısı elden nasıl geçer konusu üzerinde insanlar uzun yıllardan beri denemeler yapmaktadır. Günümüzde insanların biberin acısını elden çıkarmak için en çok kullandığı yöntem elma ve üzüm sirkesidir. Biberleri doğradıktan sonra ellerinizi yaklaşık olarak 15 dakika civarında sirke içerisinde tutacak olursanız biberin acısı elinizden çıkacaktır. Ayrıca biber tadı da bu şekilde elinizden gidecektir.

Acı biber nedeniyle elinizde yanmalar meydana geliyorsa ellerinizi süt ile yıkayabilirsiniz. Uzmanlar sütün protein değeri yüksek olduğundan dolayı acı biber nedeniyle eli yanan kişilerde olumlu sonuçlar verdiğini belirtmektedir. Biber doğradıktan sonra ellerinizde ciddi oranda yanma hissi oluştuysa hemen elinizi süt ile yıkayın. Bu sayede yanmanın kısa süre içerisinde ortadan kalktığını gözlemleyeceksiniz.

Acı biber ellerinizde yoğun bir yanma hissiyatının oluşmasına neden olduysa yanmaların meydana geldiği bölgeye buz tatbik edebilirsiniz. Bir bezin içerisine birkaç kalıp buz koyup acı biberin yaktığı bölgeye tutacak olursanız bir süre sonra yanma hissiyatı ortadan kalkacaktır. Bu günümüzde en çok kullanılan yöntemlerden birisidir. Limon asidik özelliği yüksek olduğundan dolayı eldeki acı biber kalıntılarını sökme konusunda gerçekten de etkilidir. Bir limonu sıkıp biberleri doğradıktan sonra ellerinizi limonla yıkayacak olursanız biberin acısı elinizden çıkacaktır.

Biberin acısı elden nasıl geçer konusunda uzmanlar tarafından reçete edilmiş olan çok sayıda ilaç bulunmaktadır ancak ilaçların çeşitli yan etkileri olduğundan dolayı bu ilaçların isimlerini sizlerle paylaşmıyoruz. Birçok kişi doktora gitmek yerine önerilen ilaçları direkt olarak alıp kullandığından dolayı çeşitli sağlık sorunları ile mücadele etmek zorunda kalabiliyor. Eğer başka internet sitelerinden çeşitli ilaç isimlerini öğrenip bunları temin edecek olursanız sizler de çeşitli sağlık sorunları ile mücadele etmek zorunda kalabilirsiniz. Bu yüzden hangi hastalık olursa olsun kesinlikle doktor tavsiyesi olmadan herhangi bir ilacı kullanmamanız gerekmektedir. Bir sorundan kurtulayım derken başka sorunla mücadele etmemek için buna dikkat etmeniz gerekiyor.

20 + 2 = ? (İşleminin Sonucu)  


---Sponsorlu Bağlantılar---
Taş kesilen insanlar
Bilim Pasajları
Ley hatları
Sağlık Bilgisi
Piramitlerin Sırları