Birçok erkek ve kadın saçlarının aşırı derecede yavaş uzamasından yakındığından dolayı sıklıkla saç nasıl çabuk uzar sorusu sorulmaktadır. Geliştirilen hızlı saç uzatma yolları sayesinde uzamayan saçlarınızı kısa süre içerisinde uzatabilmeniz mümkündür. Hem erkek hem de kadın bireylerin saçlarının hızlı uzatması için olumlu sonuçların alındığı bu yöntemler birçoğunuz üzerinde de eminiz işe yarayacaktır. Saçlar nasıl daha çabuk uzar diyorsanız kesinlikle sayfamızda yer alan yöntemleri öğrenmenizi ve hayata geçirmenizi tavsiye ederiz. Saçları uzatmak için kullanacağınız bitkisel maskeler cildinizin zarar görmesine de neden olabilir. Özellikle kafa derisinde yaralar bulunan kişilerin kesinlikle doktor gözetiminde bu tarz saç uzatma etkisi olan maskeleri kullanması gerekmektedir. Aksi takdirde istenmeyen sonuçlar ortaya çıkabilir ve saçlarınızı uzatayım derken saçlarınızdan dahi olabilirsiniz. En doğru bilgilere ulaşma niyetindeyseniz saç nasıl çabuk uzar konusunda uzmanlar ne diyor gelin birlikte göz atalım.

Halk arasında saçları sıklıkla kestirmenin saçların uzamasını sağladığı yönünde bir bilgi bulunsa da uzmanlar kesinlikle saçları düzenli bir şekilde kestirmenin saç uzamasına etkisi olmadığını ancak bunun saçların sağlıklı bir şekilde uzamasına yardımcı olduğunu belirtmektedir. Saçlarınızı kestirdiğiniz zaman derin kesikler atmak yerine saç uçlarında meydana gelen kırıkları sadece aldırın. Bu sayede saçlarınız daha sağlıklı bir hale gelir ve saçlarınız daha kısa süre içerisinde uzar. Saçın en önemli besin kaynağı nemdir. Saç kurutma makinelerini kullanmak saçtaki nemin yok olmasına neden olur. Sağlıklı bir saça sahip olmak istiyorsanız saçlarınızı mümkün mertebe ısıdan uzak tutun. Bu sayede saçlarınızın daha fazla nemli kalmasını sağlayabilir ve daha sağlıklı bir şekilde uzamalarına yardımcı olabilirsiniz.

Protein, folik asit, çinko, demir ve biotin saçta yer alan keratin yapısının güçlenmesini ve bu sayede saçların daha kısa süre içerisinde uzamasını sağlamaktadır. Bu belirtilmiş olduğumuz maddelerin fazla alınması çeşitli sağlık sorunlarının oluşmasına neden olabileceğinden dolayı kesinlikle bir diyetisyen aracılığıyla beslenme zinciri oluşturulmalıdır. Diyetisyenin sizlere sunmuş olduğu beslenme zincirine uyduğunuz müddetçe ilgili maddeleri yeterli oranda alabilir ve bu sayede saçlarınızın daha sağlıklı bir şekilde uzamasını sağlayabilirsiniz. Protein saçların uzamasında aşırı derecede etkilidir. Bu yüzden balık, yumurta, tavuk, peynir ve kırmızı et gibi ürünleri mutlaka beslenme zincirinize eklemeye özen gösterin. Bu sayede saçlarınız için gerekli olan proteini temin edip saçlarınızın sağlıklı bir şekilde uzamasını sağlayabilirsiniz.

Uzmanlar saçların sağlıklı bir şekilde uzaması için günlük enerji ihtiyacımız ne kadarsa o kadar enerji almamız gerektiğini belirtmektedir. Özellikle enerjiyi temin etmek için insanların sabah kahvaltı yapması aşırı derecede önemlidir. Saçlarınızın uzaması aşırı derecede yavaşsa sabahları mutlaka kahvaltı yapmaya özen gösterin. Bu sayede vücudunuzun gereksinim duymuş olduğu enerjiyi temin edebilirsiniz. Ayrıca kişinin aşırı derecede stres yaşaması saç köklerine yeterli oranda oksijenin gitmemesine neden olur ve bu durum da saçın beslenememesine neden olmaktadır. Bu yüzden stresli bir yaşamınız varsa kesinlikle stresi yaşamınızdan atmaya çalışın. Stres saçlarınızın uzamasını yavaşlattığı gibi saçlarınızın dökülmesine de neden olabilir. Bu yüzden saç uzamasında stresin önemli bir faktör olduğunu söylememiz mümkündür.

Tüm bunları yaptıktan sonra saçlarınızın uzaması için ekstra şeyler de yapmanız tabi ki de gerekmektedir. Örneğin saçlarınıza sürekli masaj yapın. Narin bir şekilde saç köklerinizi ovalamanız saçlarınızın rahatlamasını ve bu sayede daha hızlı bir şekilde uzamasını sağlayacaktır. Saçların hava alması saçların hızlı uzamasını sağlar. Bu yüzden saçlarınızı sıkı bir şekilde toplamak yerine dağınık bir şekilde bırakın. Dağınık saçlar daha iyi hava aldığından dolayı daha kısa süre içerisinde uzayacaktır. Saçları hızlı uzamasına rağmen saçları aşırı derecede yıpranmış olan çok sayıda kişi bulunmaktadır. Bu kişilerin büyük bölümü saçlarına ısı uyguladığından dolayı saçları aşırı derecede yıpranır. Saçlarınızın hem sağlıklı bir şekilde uzamasını hem de canlı durmasını istiyorsanız kesinlikle saçlarınıza ısı uygulamamaya özen gösterin. Bu sayede herkesin imreneceği bir saça sahip olabilirsiniz. Birçok kişinin de saç konusundaki sıkıntısı saçlarının seyrek olmasıdır. Seyrek saç nasıl gürleşir makalesinden saçlarınızı nasıl gürleştirebileceğiniz hakkında da bilgiler alabilirsiniz.

16 + 4 = ? (İşleminin Sonucu)  


---Sponsorlu Bağlantılar---
Taş kesilen insanlar
Bilim Pasajları
Ley hatları
Sağlık Bilgisi
Piramitlerin Sırları