Lazer Epilasyon Nedir Nasıl Yapılır

Özellikle bayanların büyük bölümü vücudunda aşırı derecede kıl çıkmasından dolayı sorun yaşamaktadır. Vücutta meydana gelen istenmeyen bu kılları tamamen ortadan kaldırmak için geliştirilmiş olan yöntemlerin birisi de lazer epilasyondur. Lazer epilasyon nedir diyecek olursanız derinin alt kısmında yer alan kıl köklerini lazer ışığı aracılığıyla yakma işlemine denilmektedir şeklinde kısa ve öz bir tanımlama yapabiliriz. Özel olarak geliştirilmiş olan cihazlar ile kıl köklerine lazer ışını gönderilerek lazer epilasyonu yapılmaktadır. Kıl köklerine uygulanan lazer ışını kıl köklerini yakarak kılların bir süre sonra tamamen yok olmasını sağlamaktadır. Günümüzde istenmeyen tüylerden kurtulmak için en etkili yöntemin lazer epilasyon olduğunu söylememiz mümkündür.

Lazer epilasyon yaptıran kişilere sorduğumuzda kendileri yaklaşık olarak 10 seans sonrasında vücutlarında yer alan istenmeyen tüylerden tamamen kurtulduklarını belirtiyorlar. Yani bir defa lazer epilasyon yaptırarak kılların tamamen ortadan kaldırılması mümkün değildir. Uzmanlar her seansta kıl köklerine uygulanan lazer sayesinde kılların yaklaşık olarak yüzde yirmisinin tamamen yok olduğunu belirtmektedir. Ayrıca yeni çıkan kılların da lazer epilasyon sayesinde inceldiği ve bir süre sonra tamamen yok olduğu bilinmektedir. Vücudumuzda yer alan kıllardan tamamen kurtulmak istiyorsanız yaklaşık olarak 10 ila 12 seans lazer epilasyon yaptırmanız yeterli olacaktır.

Lazer epilasyon uygulamasını yapan cilt uzmanları lazer epilasyonundan etkili sonuç alabilmek için kılların koyu renkte olması gerektiğini belirtmektedir. Bu yüzden maalesef sarı kıllara sahip olan sarışın insanlarda lazer epilasyonun pek verimli sonuçlar verdiğini söylememiz mümkün değildir. Esmer ve koyu renkte kıllara sahip olan kişilerde lazer epilasyonu daha olumlu sonuçlar verir çünkü koyu renkteki tüyler lazer ışığını daha iyi emmektedir. Sarışın bir kişiyseniz ve kıllarınızdan kurtulmak istiyorsanız lazer epilasyon yerine daha farklı yöntemleri tercih etmeniz gerekmektedir. Kıllardan kurtulmak için daha farklı yöntemlerin de bulunduğu biliniyor.

Lazer epilasyonu diğer kıllardan kurtulma yöntemlerinden ayıran en önemli özellik aşırı derecede hızlı olması ve kısa süre içerisinde başarılı sonuçlar vermesidir. Aynı anda birden fazla kıl köküne lazer ışını gönderilebildiği için seanslar aşırı derecede kısa sürer. Vücudun tamamına lazer epilasyon yaptıran bir kişiye yaklaşık olarak yarım saat kadar süre ayrılmaktadır. Tabi ki kıllanma azaldığı zaman bu ayrılan zaman dilimi de azalmaktadır. Lazer epilasyonu biraz acı duymanıza neden olabilir çünkü deri üzerinde kısmi yanıkların oluşmasına neden olabiliyor. Özellikle yüz bölgeniz hassas bir cilde sahip olduğu için lazer epilasyon yaptırırken koruyucu kremlerin kullanılması gerekmektedir. Ayrıca lazer epilasyon cihazı radyasyon yaydığı için gözlerin zarar görmemesi adına koruyucu gözlüklerin de takılması önemli bir husustur.

Günümüzde lazer epilasyon işlemleri o kadar fazla yaygınlaştı ki ev ortamında lazer epilasyonu yapabilmeyi sağlayacak nitelikte teknolojik cihazlar da üretilmiştir. Tabii ki lazer epilasyon hizmeti veren firmaların kullanmış olduğu kadar güçlü cihazlar değillerdir ancak bu tarz epilasyon cihazlarını alarak ev ortamında da istenmeyen tüylerinizden kurtulmanız mümkündür. Aşırı derecede hassas bir cilt yapınız varsa ev tipi epilasyon cihazları kullanmak yerine güzellik merkezlerinde lazer epilasyonu yaptırmanız sağlığınız açısından daha mantıklı bir karar olacaktır çünkü sağlık her şeyden önemlidir.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here