Patates Suyunun Faydaları Nelerdir?

Faydaları saymakla bitmeyen patates suyu şeker hastalığından tutun kanser hastalığına kadar birçok derde derman olmaktadır. Özellikle patates suyunun cilde faydaları bir hayli fazladır. Yüksek tansiyonu olan kişilerde tansiyon değerlerini düşürücü yönde etkisi olan patates uzmanlar tarafından da çoğu kişiye önerilen bir besin türüdür.

Patateslerin kabuklarında yüksek oranda toksin vardır. Toksinler vücutta biriktiği zaman kanser gibi kötü huylu tümörlerin oluşmasına neden olur. Bu yüzden patates kabukları soyularak tüketilmelidir. Bizlerin yapmış olduğu en büyük hata patatesi pişirdikten sonra tüketmektir. Bu besin pişirildiği zaman besin değerlerinde ciddi kayıplar olur. Bu yüzden patatesin faydalarından nasiplenmek için çiğ bir şekilde tüketilmesi gerekiyor. Patatesi adeta bir elmayı yer gibi yemek mümkün olmadığından dolayı suyunu tüketebilirsiniz. Şimdi sizlere patates suyunun faydaları hakkında verdiğimiz bilgileri iyi bir şekilde inceleyin. Tadı damak tadınıza uygun olmasa da bu denli fazla faydası olduğu için patates suyunu içmeyi alışkanlık haline getirin.

---Sponsorlu Bağlantılar---

Patates suyu nelere iyi gelir?

• Patates suyunun faydaları sayılırken yüksek tansiyona olan etkisi kesinlikle ilk sırada yer almaktadır. Günümüzde birçok kişi fazla kiloya sahip olduğundan dolayı yüksek tansiyon hastasıdır. Patates suyunun içerisinde yer alan maddeler tansiyon değerlerinin düşmesini sağlar. Günlük tüketmiş olduğunuz suyun içerisine patates suyu ilave ederek tüketmeniz tansiyon değerlerinizin normale dönmesini sağlayacaktır.

Patates suyunun faydaları üzerine araştırma yapan bilim insanları bu mucizevi besin türünün kanser hastalığına iyi geldiğini tespit etti. Patates suyu vücut içerisinde çıkan kötü huylu tümörlerin büyüme hızını yavaşlattığı gibi bir süre sonra bu kötü huylu tümörlerin yok olmasını sağlamaktadır.

Patates suyunun cilde de çok sayıda faydası bulunmaktadır. Gözaltı moruklarının yok olması, cilt üzerindeki kızarıklıkların yok edilmesi, sivilce oluşumunun engellenmesi, cildin yağ dengesinin sağlanması patates suyu ile yapılan maskeler sayesinde mümkün hale gelmektedir.

• Böbrekte oluşan taşlar şiddetli ağrıların oluşmasına neden olduğu için yaşam kalitesinin düşmesine neden olur. Patates suyunun içeriği sayesinde böbrek taşları küçülür. Eğer böbrek taşı probleminiz varsa patates suyu içerek böbreğinizde taşların küçülmesini sağlayabilirsiniz.

• Çağımızda birçok kişinin en büyük sıkıntısı fazla kilolarıdır. Bir türlü hızlı bir şekilde zayıflayamayan kişiler kesinlikle patates suyunun faydalarından nasiplenmelidir. Patates suyu içeriği sayesinde vücudun yağ yakım hızını arttırıp hızlı bir şekilde kilo vermenizi sağlar. Diyet programınıza bu yüzden patates suyunu dahil edebilirsiniz.

Patates suyunun faydaları elbette bunlarla sınırlı değildir. Patates suyu sıklıkla karşılaşılan bir sindirim sistemi problemi olan gastrit yakınmalarının azalmasını da sağlar. İçme suyunuza patates suyu ekleyip bunu gün içerisinde tüketirseniz gastrit yakınmalarınız bir süre sonra son bulacaktır. Patates suyu şampuanların içerisine katılacak olursa bu karışım saçlarınızın beyazlamasını engelleyecektir. Ayrıca birçok kişi saçları beyaz olmasına rağmen bu karışımı uyguladıklarında saç renklerinde ciddi anlamda değişimin olduğunu belirtiyor. Patates suyu hassas ciltlerde alerjik reaksiyonlara neden olabiliyor. Bu yüzden doktor tavsiyesiyle kullanılması gerekmektedir.

19 + 8 = ? (İşleminin Sonucu)  


Bilim
Kategoriler
Sağlık
Bağlantılar