Liderlik Hakkında Özlü Sözler

Liderlikle ilgili sözler hayat akışını değiştirmek ve bu değişim sırasında belirli kitleleri de peşinde götürmek isteyen kişilere ilham kaynağıdır. Liderlik üzerine söylenmiş özlü sözler arasında liderler tarafından söylenmiş olan sözler yer aldığı gibi kalemine güvendiğimiz ve hayata bakış açısı herkesten farklı pencereden olan kişilerin sözleri yer almaktadır. Liderlik herhangi bir hedefe ulaşabilmek adına insanları, grupları ve toplumları motive edebilme gücüne, becerisine sahip olma durumudur. Liderlik doğuştan gelen bir beceri olsa da bu becerinin zaman içerisinde geliştirilmesi de mümkündür.

Sayfamızda yer alan liderlik hakkındaki özlü sözler hayatınızı şekillendirme konusunda sizlere ilham kaynağı olabilir. Sözler basit insanların eline geçince anlamsızlaşsa da cümle mühendisi olarak nitelendirmiş olduğumuz kişiler sadece bir cümle kurarak tüm yaşamımız boyunca söylemiş olduğumuz sözleri yerle bir edebilmektedir. Bu durumu liderlik hakkında özlü sözlere bakarak daha iyi anlayacaksınız.

Liderlik ile ilgili sözler

• Liderler doğmazlar yapılırlar. Sıkı çalışma sonrasında lider olamayacak kişi yoktur. Tabi ki hedefe ulaşmak için ödenmesi gereken bedeller bulunmaktadır. Bu bedeli ödeyecek olan kişiler de liderlerdir. Dışarıdan bakıldığında çok cazip gibi görünse de liderler toplum arasında en fazla bedeli ödeyen kişilerdir.

• Liderler yolu bilen, yolu giden ve yolu gösteren kişilerdir.

• Liderlik daha fazla lider üretmek için vardır. Liderliğin amacı daha fazla takipçinin ortaya çıkması değildir. Bu yüzden liderlerin yeni liderler oluşturması en büyük hedeftir.

• Liderler kendi düşüncelerini toplum içerisinde yer alan kişilere kabullendirmek yerine toplumda yer alan kişilerin de görüşlerini alarak hareket eden kişiler olmalıdır.

• Liderlikteki en büyük kalite liderlerin sözlerinin halk tarafından kabul ediliyor olmasıdır. Kaliteli bir lider olmak için sözü kabul edilen bir kişi olunması gerekmektedir.

• Liderlerin halk yararına yapmış olduğu yenilikler liderler ile lidere bağlı olan kişileri birbirinden ayıran en önemli özelliktir.

• Liderler toplumun zihniyetini değiştirmekten çok toplum içerisinde yer alan kişilerdeki cevheri ortaya çıkarmak ile mükelleftir.

• Liderler herhangi bir kötü durum karşısında ani kararlar veren ve bu kararları başarılı bir şekilde uygulayarak kendisine bağlı olan kişileri koruyan şahsiyetlerdir.

• Fırtınada yer alan bir gemiyi karaya ulaştırabilmek ancak liderlerin yapabileceği bir şeydir. Liderlik demek sorumluluk demektir ve liderlerin üzerinde aşırı derecede büyük bir yük vardır.

• Bir kişiyi yenmek kolaydır ancak bir kişiyi kazanmak aşırı derecede zordur. Liderlerin amacı kişileri kazanmak olduğundan dolayı liderlerin görev ve sorumlulukları aşırı derecede zordur.

• Liderler tüm yükü üzerlerine alırken halka kötü davranmamalıdır. Liderleri lider yapan şeylerin başında iyi ahlaka sahip olmaları yer alır. Dünya geneline gelmiş geçmiş en başarılı liderler şüphesiz en alçak gönüllü olan liderlerdir.

Liderlik ile ilgili söylenmiş özlü sözler bu şekildedir. Lider olmayı herkes ister ancak üstesinden gelemeyeceğiniz sorumlulukları almanız çok sayıda insanın üzülmesine neden olabilir. Bu yüzden sırf saygınlık kazanmak için lider olmamak gerekmektedir. İnsanların sizlere göstermiş olduğu saygı yapacağınız küçük bir hata sonrasında yok olabilir. Emin olun öyle bir şey olduğu zaman lider olduğunuza aşırı derecede pişman olursunuz.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here