Kandiller Ne Zaman 2016 Kandil Tarihleri

kandiller

En yakın kandil tarihi merak edildiği için sizlere kandiller ne zaman konusunda bilgi vereceğiz. 2016 kandil tarihleri diyanet tarafından yayınlanan dini günler takvimi referans alınarak oluşturulmuştur. İslam dünyasının en özel günleri kandiller olduğundan bu günler büyük bir coşku ve ibadet havasında geçmektedir. Sevdiklerinizi hatırlamak adına hangi tarihlerde kandil olduğunu öğrenmek için gelin dini günler takvimine birlikte göz atalım.

Dini günlerde ne tür ibadetler yapılması gerektiğine dair bilgileri de sizlerle en kısa zaman içerisinde paylaşacağız. Özellikle kandiller Allah’ın rahmetinin bol olduğu günlerdir. Bu günleri dua ederek geçirmeniz dualarınızın kabul olmasına vesile olacaktır. Bu yıl hangi kandil hangi gün diye merak ediyorsanız gelin kandil tarihlerini birlikte öğrenelim.

Dini Günler Takvimi

Nisan-2016 Perşembe Regaib Kandili
Nisan-2016 Cuma Üç Ayların Başlangıcı
Mayıs-2016 Salı Mirac Kandili
Mayıs-2016 Cumartesi Berat Kandili
Haziran-2016 Pazartesi Ramazan’ın Başlangıcı
Temmuz-2016 Cuma Kadir Gecesi
Temmuz-2016 Pazartesi Arefe
Temmuz-2016 Salı Ramazan Bayramı (1.Gün)
Temmuz-2016 Çarşamba Ramazan Bayramı (2.Gün)
Temmuz-2016 Perşembe Ramazan Bayramı (3.Gün)
Eylül-2016 Pazar Arefe
Eylül-2016 Pazartesi Kurban Bayramı (1.Gün)
Eylül-2016 Salı Kurban Bayramı (2.Gün)
Eylül-2016 Çarşamba Kurban Bayramı (3.Gün)
Eylül-2016 Perşembe Kurban Bayramı (4.Gün)
Ekim-2016 Pazar Hicri Yılbaşı
Ekim-2016 Salı Aşure Günü
Aralık-2016 Pazar Mevlid Kandili

Kandil tarihleri her yıl değişmektedir. Bu durumun temel sebebi önemli günleri belirlemek için geçmişte ay takviminin kullanılmış olmasıdır. Bu nedenden dolayı bu yıl nasıl sizlere hizmet verdiysek ilerleyen yıllarda da güncel kandil tarihlerini siz Müslüman kardeşlerimiz ile paylaşacağız.

kandiller

Kandiller Müslümanların en özel günleri arasında yer almaktadır. Kandil tarihleri geldiği zaman özellikle bu günlerde oruç tutulmasının büyük sevabı bulunmaktadır. Kandil günleri dua ile geçirilecek olunursa kişi büyük sevap alır ve cennetin kapılarının kendisine açılmasını sağlar. Bu yüzden özellikle kandil günleri bol dua ve bol ibadet ile geçirmenizi tavsiye ederiz.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here