Kulfu Duası Tecvitli Okunuşu İhlas Suresi Anlamı

kulfu ihlas duası

Namaz duaları içerisinde yer alan “Kulfu” duası İslam dünyasında en çok okunan dualardan birisidir. Kulfu duası tecvit okunuşu konusunda yeterli bilgi olmadığından dolayı sizlere bu duanın okunuşu ve anlamı hakkında bilgi vermek istiyoruz. Sayfamızın devamından İhlas suresinin tecvitli okunuşu hakkında bilgi alabilirsiniz.

Kulfu Dua Okunuşu ve Anlamı

Kulfu Dua Okunuşu: Kul hüvallahü ehad Allahüs samed Lem yelid ve lem yuled Ve lem yekün lehu küfüven ehad.
Kulfu Dua Anlamı: De ki: “O Allah tek birdir. Allah, o eksiksiz, Samed’dir (Her şey O’na muhtaçtır.) Doğurmadı ve doğrulmadı. O’na bir küfüv (denk) de olmadı!”
Kulfu duası namaz kılarken çoğumuzun okumuş olduğu zamlı surelerden birisidir. Anadilimiz Arapça olmadığından dolayı çoğumuz okuduğumuz duaların anlamını bilmiyoruz. İyi bir Müslüman olmak için kesinlikle okumuş olduğumuz bu duaların anlamlarını da bilmeliyiz. Din alimleri ayrıca duaların tecvitli bir şekilde okunmasının daha makbul olduğunu söylüyor. Bu yüzden aşağıda yer alan tecvitli okunuşa da bakmanızı tavsiye ediyoruz.

İhlas Suresinin Tecvitli okunuşu

Tecvitli okumak kelimelerle ifade edilemeyeceğinden dolayı sizlere bir video sunmak istiyoruz. Bu videoyu dinleyerek tecvitli okuma konusunda bilgi alabilirsiniz. Videoda yer alan ihlas suresini video açıkken sürekli olarak tekrarlayın. Bir süre sonra sizler de bu güzel duayı tecvitli bir şekilde okumaya başlamış olacaksınız. Rabbim tüm dualarınızı kabul eylesin.

İhlâs suresinin tecvitli okunuşu birçok duanın tecvitli okunuşuna göre daha kolaydır. Hatta zamlı sure olarak nitelendirilen tüm namaz surelerinin tecvitli okunuşu birçok duaya göre kolaydır. Yapmış olduğunuz duaların Allah katında daha nitelikli olması için duaları tecvitli bir şekilde okumaya özen gösterin. Tabi ki Allah katında en güzel dua içten yapılan dualardır. İster tecvitli ister tecvitsiz olsun her zaman dualarınızı kalben yapın ve isteklerinizi Yüce Yaradan’a kalben iletin.

kulfu ihlas duası

İhlas suresi halk arasında Kulfu duası olarak da bilinmektedir. Bu duanın ezberlenmesine ve öğrenilmesine kısmen de olsa faydamız olduysa ne mutlu bizlere. Beş vakit namaz kılmayı düşünüyorsanız namaz içerisinde kulfu adlı bu zamlı sureyi okuyabilirsiniz. Müslüman kardeşlerimizin kılmış oldukları namaza yardımcı olmak adına sizlere elimizden geldiğince namaz sureleri anlamları, okunuşları hakkında bilgiler vermeye devam edeceğiz. Önemli bir dua olan Sübhaneke Duası hakkında bilgi almanızı da tavsiye ediyoruz.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here