Beyazlayan Saçlar Eski Haline Nasıl Getirilir?

Saçların beyazlaması, yaşlılığın en önemli belirtilerinden birisi olsa da erken yaşta olmasına rağmen saçları aşırı derecede beyazlayan ve bu durumdan ciddi anlamda rahatsız olan çok sayıda kişi bulunmaktadır. Saçlarının beyazlamasını dert edenler beyazlayan saçlar nasıl eski haline getirilir diye merak ettiğinden dolayı bu konuyu derinlemesine araştırdık. Saçların beyazlaması genel olarak renk pigmentlerinin üretiminin durması ile birlikte ortaya çıkar. Bu durum genel olarak ilerleyen yaşlarda ortaya çıksa da aşırı derecede stresli yaşam süren, alkol tüketen ve sigara kullanan kişilerin erken dönemlerde renk pigmentlerinin üretiminin durduğu ve bu nedenden dolayı da saçlarının beyazladığı bilinmektedir.

Beyazlayan saçları eski haline getirmenin en kolay yolu şüphesiz saçların boyanmasıdır. Nitekim saçları beyazlayan birçok bayan saçlarını boyatarak bu durumunu ortadan kaldırabilir ancak erkeklerde saç boyatmak çoğu zaman olumsuz karşılandığından dolayı birçok erkek beyazlamış olan saçları ile yaşam sürmek zorundadır. İnsanların bu tarz sıkıntılarının olduğunu gören alternatif tıp uzmanları ilgili soruna çözüm bulmak adına birçok bitkisel ürün üzerinde inceleme yapmış ve saçları doğal yoldan eski haline getirmenin yollarını bulmuştur. Sizler de saçlarının beyazlamasından yakınan bir kişiyseniz makalemizin devamından doğal yollar ile eski saç renginize nasıl kavuşabileceğinizi öğrenebilirsiniz.

Saçların beyazlamasının en büyük nedenleri arasında saçı besleyen vitaminlerin yetersiz oranda alınması yer almaktadır. Saçı kuvvetlendiren en önemli madde şüphesiz keratin adı verilen maddedir. Keratin destekleyici vitaminleri yeterli düzeyde olarak saçlarınızın uzun süre güçlü kalmasını ve pigment üretiminin devam etmesini sağlayabilirsiniz. Bu sayede saçlarınızdaki beyazlama hızı ciddi anlamda yavaşlayacaktır. İlgili durum saçlarınızın eski rengini almasını sağlamaz ancak beyazlamanın yavaşlamasına yardımcı olduğundan dolayı tavsiye edilmektedir.

Yapılan araştırmalar sonucunda beyazlayan saçların görünümünü karartan çok sayıda şampuan bulunmuştur. Beyazlayan saçların daha koyu bir renk almasını sağlayan melanin destekli olan bu şampuanları tüketerek saçlarınızın eski görünümüne kavuşmasını sağlayabilirsiniz. İlgili şampuanların bazı yan etkileri bulunmaktadır. Bu nedenden dolayı istediğiniz renge ulaştıktan sonra bu şampuanların kullanımına son vermenizde fayda var.

Şüphesiz beyazlayan saçları eski görünümüne kavuşturmanın en etkili yolu saçları boyatmaktır ancak üretilen boyalar aşırı derecede kimyasal madde içerdiğinden dolayı saçın aşırı derecede yıpranmasına neden olur. Saçlarınızın yıpranması beraberinde saç dökülmelerini ortaya çıkaracağından ötürü kimyasal ürünler kullanıp saç renginizi değiştirmek yerine saçınızı doğal bir ürün olan kına ile renklendirmenizi tavsiye ederiz.

Ceviz etkin bir renk verici olduğundan dolayı doğal yollardan saç rengini değiştirmek isteyen kişiler için hazırlanmış olan ceviz içerikli çok sayıda kür bulunmaktadır. Tabi ki saç rengini değiştirmek adına cevizin yemiş kısmı olan içi kullanılmamaktadır. Cevizin yeşil haldeyken üzerinde bulunan bitkisel tabaka kürün hazırlanmasını kullanılır. Bu kürü hazırlamak için cevizin üst kısmında yer alan kabuğu soyun ve yaklaşık olarak 10 dakika kaynatın. Daha sonra kabukları ayırmak adına süzün ve süzme sonucunda elde ettiğiniz su ile saçlarınıza masaj yapın. Bu kürü ortalama olarak 20 gün kadar uyguladıktan sonra saç renginizin ciddi anlamda değiştiğini ve beraberinde beyaz saçların yok olduğunu göreceğinize emin olabilirsiniz.

Beyazlayan saçlar eski haline nasıl getirilir konusunda hazırlanmış olan daha çok sayıda kür bulunmaktadır ancak en olumlu sonuçları bu verdiklerimizden göreceğinizden ötürü daha fazla detaya girmek istemedik. Umarız söylediklerimizi dikkate alarak tez zamanda beyazlayan saçlarınızdan kurtulabilirsiniz. Saç konusunda insanların diğer bir sıkıntısı saçlarının seyrek olmasıdır. Seyrek saç problemi olan bir kişiyseniz seyrek saç nasıl gürleşir makalesine de bakmanızı tavsiye ederiz.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here