Ametist Taşı Nedir Faydaları ve Özellikleri

Şifalı taşlar arasında yer alan ametist taşı özellikleri ile insanların ilgisini çekmeye devam ediyor. Ametist taşının faydaları alanında uzman kişiler tarafından da onaylandığından dolayı özellikle aksesuar dünyasında ametist taşı en fazla kullanılan taşlardan birisi haline gelmiştir. Dünyanın en sert taşlarından birisi olan ametist taşı yapısal olarak incelendiğinde ilgili taşın içeriğinin si02görülmektedir.ametist taşının faydaları çok eski dönemlerde keşfedilmiştir. Eski yunan medeniyetleri tarafından özellikle sarhoşluğu ortadan kaldırmak adına kullanıldığı bilinmektedir çünkü ametist taşının sarhoşluğu yok edici etkisinin olduğu düşünülmektedir. Eski yunan medeniyetlerinde alkol kullanımı çok fazla olduğundan dolayı özellikle alkol tüketmek adına üretilmiş olan bardak ve şişe gibi ürünlerin ametist taşından yapıldığını görmekteyiz.

Ametist taşı doğadan saf bir şekilde çıkarıldığında mor renge sahiptir ancak zaman içerisinde ısıya maruz kalması durumunda sarı rengine döndüğünde bilinenler arasında yer almaktadır. Yukarıda da belirttiğimiz gibi ametist taşının sarhoşluğu ortadan kaldırıcı etkisi olduğu düşünülmektedir. Ayrıca bu taşın ortam içerisinde yer alan radyasyonu emdiği ve bu sayede ortamdaki radyasyon oranını azalttığı da bilinmektedir.

---Sponsorlu Bağlantılar---

Ametist taşının faydaları tabii ki bunlarla sınırlı değildir. Bu taşın ayrıca kanı temizlediğine, bağışıklık sistemini güçlendirdiğine, uykusuzluğu ortadan kaldırdığına, stresi azalttığına, baş ağrılarını yok ettiğine, insana enerji kattığına inanılmaktadır. Özellikle geçmiş yıllarda tıp günümüzdeki kadar ilerlememiş olduğundan ötürü şifalı taşlar arasında yer alan ametist taşının insanlar tarafından çeşitli sağlık sorunlarını ortadan kaldırmak adına sıklıkla kullanıldığını görmekteyiz.

Ametist taşı faydaları neredeyse herkes tarafından biliniyor olsa da bu taş aşırı derecede güzel bir görünüme sahip olduğundan dolayı takı sektöründe de ametist taşı sıklıkla kullanılan taşlardan birisidir. Özellikle geçmiş yıllarda hüküm sürmüş olan medeniyetleri inceleyecek olursanız bu medeniyetlerde yer alan bayanların ametist taşı ile üretilmiş olan takıları taktığını görebilirsiniz. Bu taşın çok sayıda faydası olduğundan dolayı insanlar ilgili taşın değerli olduğunu ifade edebilmek adına ametist taşının mor yakut da demiştir. Ametist taşının radyasyonu emici etkisi olduğundan dolayı bu taşı hem yanınızda taşımanızı hem de ev ortamında ve iş yerlerinde kullanmanızı tavsiye etmekteyiz. Günümüzde radyasyona maruz kalınması her geçen gün arttığından dolayı ortamda yer alan radyasyonu azaltıcı etkisi olan ametist taşı gibi ürünleri yaşam alanlarınızda bulundurmaya özen gösterin.

Ametist taşının rengi takı sektöründe kullanılmaya uygun olduğundan dolayı herkes bu taşı alarak rahat bir şekilde kullanabilir. Şifalı taşların gerçekten de şifa dağıttıkları bilimsel olarak da kanıtlanmış olduğundan dolayı kesinlikle bu taşı alıp kullanmanızı tavsiye etmekteyiz. Günümüzde en çok kullanılan şifalı taşlar arasında bulunan bir diğer taş akik taşıdır. Akik taşının faydaları bağlantısını kullanarak ilgili taşın nelere iyi geldiği hakkında da bilgiler alabilirsiniz.

10 + 9 = ? (İşleminin Sonucu)  


Bilim
Sağlık
Bağlantılar