Nur Erkul Kimdir Vikipedi

0

Nur Erkul, oyunculuk dünyasının en masum yüze sahip olan bayan oyuncusudur. Nur Erkul 17 Nisan 1985 tarihinde dünyaya geldi. Bursa ilinde hayata merhaba diyen Nur Erkul, tiyatro ve dizi alanında oyunculuk yapıyor. Kendisini kanıtlamış isimlerden birisi olan Nur Erkul, Show TV ekranlarında yayınlanacak olan Acil Servis dizisinde Zeynep karakterine hayat verdiği için merak edilmektedir.

Nur Erkul Bursa ilinde doğmuş olup bu ilde temel eğitimlerini almış olan bir kişidir. Kendisini oyunculuk alanında geliştirdikten sonra çeşitli tiyatrolarda rol alan oyuncu kameralar karşısında ilk olarak Kasaba adlı dizi ile çıkmıştır. Burada büyük başarı yakalayınca yapımcılardan gelen teklifleri değerlendirdi ve bir dönemin popüler dizileri olan Kılıç Günü ve Ay Tutulması gibi projelerde rol aldı.

Birçoğunuz yetenekli oyuncunun hangi eğitim kurumlarında oyunculuk eğitimi alarak bu kadar başarılı olduğunu şüphesiz merak ediyorsunuzdur. Genç oyuncunun eğitim aldığı kurum, birçok başarılı ismin de eğitim almış olduğu yer alan Müjdat Gezen Sanat Merkezidir. Kendisinin bu sanat merkezinde aktif bir şekilde yer almaya devam ettiği bilinmektedir.
nur erkulKılıç Günü, Ay Tutulması, Böyle Bitmesin, Ali Ayşe’yi Seviyor ve Bir Yusuf Masalı adlı projelerde rol almış olan Nur Erkul, şu anda Acil Servis dizisinde Zeynep karakterini canlandırıyor. Güzel oyuncuyu yakından takip eden bir kişiyseniz twitter.com/nurerkull bağlantısı aracılığı ile Nur Hanıma ulaşabilirsiniz.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here