Havuç Yağının Saça Faydaları Nelerdir?

Havuç yağı, özellikle saçları güçlendirme konusunda en çok kullanılan ürünlerden birisidir. Havuç yağının saça faydaları bilim dünyasında da kanıtlandığından bu ürünü güven içerisinde kullanabilirsiniz. Havuç çekirdeği yağının saça faydaları nelerdir diye merak ediyorsanız sayfamızdan bu konu hakkında bilgi almanız mümkün.

Saç dış görünüşü etkileyen faktörlerden birisidir. Bu yüzden hiç kimse saçlarının güçsüz olmasını ya da kırılıp dökülmesini istemez. Saçları güçlendirmek için üretilen çok sayıda kozmetik ürün olsa da her zaman her şeyin doğal olanının kullanılması daha iyidir. Havuç yağı içeriğinde yer alan maddeler sayesinde saçların güçlenmesini sağlar. Saçlar güçlendiği zaman kırılıp dökülmeler azaldığı gibi daha parlak ve canlı görünür. Havuç yağının saça faydaları konusunda bilgi veren uzmanlar, saçlara bu yağ kullanılarak masaj yapılacak olursa saçların normale oranla daha hızlı uzayacağını belirtmektedir. Havuç yağı adı verilen bu yağ havucun kendisinden değil havucun tohumlarından yapılmaktadır. Bu yüzden aslında bu yağa havuç tohumu yağı denilmesi daha uygundur. Elbette bu yağ kadar başarılı sonuçlar veren kozmetik ürünlerde vardır. Bu kozmetik ürünlere bakacak olursanız birçoğunun içeriğinde bitki yağlarının yer aldığını görürsünüz. Bu tarz üretilmiş olan ürünlere dünya kadar para vermek yerine aktarcılardan havuç yağını alabilir ve havuç yağının saça faydalarından nasiplenebilirsiniz.

---Sponsorlu Bağlantılar---

Havuç çekirdeği yağının saça faydaları

Havuç çekirdeği yağının anti bakteriyel özelliği vardır. Bu etkisi sayesinde cilt üzerinde yer alan toksinlerin uzaklaştırılmasını sağlar ve kişi daha sağlıklı bir saç derisine sahip olur. Bu yağın nemlendirme etkisi yüksektir. Cildin kuru olması saçların bir süre sonra cansızlaşmasına neden olur. Ayrıca kuru cilt saçların da kurumasına ve kırılma kaynaklı dökülmelere sebep olmaktadır. Havuç çekirdeği yağı hem saç derisini hem de saçları nemlendirerek bu kötü durumun ortadan kalkmasını sağlar.

Havuç yağının cildi yumuşatıcı etkisi vardır. Kafa derisinde oluşan egzamalar cildin özellikle sertleşmesinden dolayı oluşur ve saçların dökülmesine neden olur. Havuç yapı cildin yumuşamasını sağlayarak egzamaların geçmesini sağlar ve doğal olarak saçlar da koruma altına alınmış olur. Kafa derisinde bir iltihaplı hastalık meydana gelecek olursa bu saçlarda kalıcı dökülmelere neden olabilir. Bu yüzden saç derisinde meydana gelen iltihaplı hastalıklar en kısa süre içerisinde tedavi edilmelidir. Havuç yağı içerisinde yer alan maddeler sayesinde cilt üzerinde yer alan iltihaplı yaraların kısa süre içerisinde iyileşmesini sağlar. Bu sayede saçların kalıcı bir şekilde dökülmesini engellediği de söylenebilir.

Havuç yağı saça nasıl uygulanır?

Havuç yağı genelde saç maskesi yapılarak saçlara uygulanmaktadır. Normalde akışkanlığı düşük olan bu yağ genellikle jojoba yağı ile karıştırılarak kullanılmaktadır. Şimdi sizlere havuç yapı saça nasıl uygulanır konusunda bilgi vermek istiyoruz.

Yarım çay bardağı havuç yağının içerisine bir yemek kaşığı jojoba yağını ekleyin. Daha sonra bu iki yağın birbirine karışmasını sağlayarak akışkanlık düzeyi ilkine göre daha fazla olan bir karışım elde edin. Karışımı hazırladıktan sonra saç diplerinize masaj yaparak sürün. Masaj işlemi bittikten sonra saçlarınızda bu maske yağının yaklaşık olarak 10 dakika kalmasını sağlayın. 10 dakika sonrasında saçlarınızı ışık suyla yıkayarak yağdan arındırın. Bu uygulamayı hafta 1 olmak üzere 1 ay boyunca tekrarlayacak olursanız saçlarınızın parlamaya başladığını ve daha da güçlendiğini göreceksiniz.

17 + 8 = ? (İşleminin Sonucu)  


Bilim
Kategoriler
Sağlık
Bağlantılar