Gözleri İri Gösteren Makyaj Teknikleri

Gözleri iri göstermek için güzellik uzmanları tarafından geliştirilmiş olan çok sayıda gözleri iri gösteren makyaj tekniği bulunmaktadır. Sizlere sunacağımız gözleri iri gösteren makyaj önerileri sayesinde gözlerinizi olduğundan daha büyük görünmesini sağlayabilirsiniz. Elbette birçoğunuz şimdiden gözleri iri gösteren makyaj nasıl yapılır sorusunu kendisine sormaya başlamıştır. Bu yüzden vakit kaybetmeden sizlere gözleri iri gösteren makyaj teknikleri hakkında bilgiler vererek bunları uygulamanıza yardımcı olmaya çalışacağız. Dediklerimizi harfiyen yerine getirmeniz durumunda başarılı sonuçlar alacağınız inancındayız.

İnsanların gözlerini olduğundan daha büyük göstermek istemesinin en büyük nedeni şüphesiz büyük gözlerin daha dikkat çekici olmasıdır. Bazı kişiler doğuştan iri gözlere sahip olsa da birçok kişinin gözlerinin aşırı derecede küçük olduğu biliniyor. Ama gözünüz küçükse bu durumu dert etmenize gerek yok çünkü geliştirilen makyaj teknikleri sayesinde gözlerinizi artık olduğundan daha büyük gösterebilirsiniz. Gözlerinizi büyük gösteren makyajı yapmaya başlamadan önce gözlerinizin daha iri olması görüntüsel olarak bir sorun yaratır mı sorusuna cevap bulun çünkü gözlerinizi iri gösterirken olduğunuzdan daha kötü görünmenize neden olacak bir şey yapmış olabilirsiniz.

Gözlerin küçük görünmesine neden olan etkiler arasında göz kapaklarında yer alan damarlı yapının aşırı derecede belirgin olması bulunmaktadır. Bu damarlı yapı gözün geri planda kalıp göz kapaklarının öne çıkmasına neden olduğundan dolayı gözler olduğundan daha küçük görünür. Göz kapaklarınızda yer alan bu damarları kapatmak adına kapatıcı etkisi olan bir kozmetik ürünleri göz kapaklarına sürmeniz halinde gözleriniz olduğundan daha iri görünecektir. Ayrıca gözlerinizi daha fazla ön plana çıkartmak için kapatma etkisi olan kozmetik ürünü sürdükten sonra göz kapaklarınıza renklendirici sürmeyi de ihmal etmeyin.

Göz kapaklarında renk eşitsizliklerinin olması gözlerin geri planda kalıp küçük görünmesine neden olabilir. Kullanacağınız renklendirici kozmetik ürünleri ile göz kapaklarınıza renklendirerek renk eşitsizliğini ortadan kaldırabilir ve bu sayede gözlerinizi daha büyük gösterebilirsiniz. Bayanların en çok yaptığı hatalar arasında eyeliner adı verilen kozmetik ürünü gözlerine uygularken yanlış uygulama yapmaları baş sırada yer alır. Bu kozmetik ürünü göz kapağınızın tamamına sürecek olursanız gözlerinin aşırı derecede küçük görünecektir. Bu nedenden dolayı gözlerinizin küçük görünmesini istemiyorsanız eyeliner sürerken gözlerinizin orta kısmından yanlara doğru sürme işlemini gerçekleştirin.

Eminiz birçoğunuz far kullanarak gözlerini daha fazla büyük gösterebileceği biliyordur. Göz kapaklarınızın üzerinde kapanma kaynaklı çizgiler meydana gelmişse bu kısma kahverengi tonlarında far sürerek çizgilerin yok olmasını sağlayabilirsiniz. Yapacağınız bu uygulama doğal göründüğü kadar gözlerinde iri görünmesini sağlayacaktır. Gözlerinizin aydınlık ve iri görünmesini istiyorsanız ten renginde veya beyaz renkli olan göz kalemlerini kullanabilirsiniz. Beyaz veya ten rengindeki göz kalemlerini kullanmanız gözlerin ön plana çıkmasını ve bu sayede daha iri görünmesini sağlayacaktır. Uzmanlar kirpiklerin gözün algılanmasında aşırı derecede önemli olduğunu söylüyor. Kirpikleriniz aşağıya doğru yatıksa bu durum gözlerinizin küçük görünmesine neden olacaktır çünkü yatık kirpikler gözün arka planda kalmasına neden olur fakat kirpiklerinizi havaya doğru kaldıracak olursanız gözlerinizin de daha büyük görünmeye başladığını gözlemleyebilirsiniz.

Yüzümüzün önemli kısımlarından birisi olan kaşların konumu ve şekli de gözlerin büyük ya da küçük görünmesi konusunda etkilidir. Kaşları aşırı derecede büyük olan kişilerde kaşlar gözlere oranla daha ön plana çıktığından dolayı gözler geri planda kalır ve gözler daha küçük görünür. Bu tip kişiler kaşlarını incelterek gözlerinin ön plana çıkıp daha büyük görünmesini sağlayabilirler. Kaşların aşırı derecede seyrek olması da gözlerin küçük görünmesine neden olmaktadır. Çeşitli kozmetik ürünler ile kaşlarınızı daha gür göstererek gözlerinizin de daha büyük görünmesini sağlayabilirsiniz. Bu söylediklerimize harfiyen uymanız durumunda gözlerinizi daha büyük gösterecek makyajları yapmanız mümkündür.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here