+35 Nerenin Kodu?

Türkiye genelinde cep telefonu kullanan neredeyse herkes son zamanlarda +35 alan kodu ile başlayan numaralardan çağrı almaya başlamıştır. Bu durum +35 nerenin kodu sorusunu akla getirmektedir. Tanımadığınız +35 kodu ile başlayan numaralardan çağrı alıyorsanız kesinlikle dikkatli olmanız gerekmektedir çünkü yetkililer tarafından yapılan açıklamalara göre bu alan kodu ile başlayan numaralar ile aranıp dolandırılan çok sayıda kişi bulunmaktadır. +35 Bulgaristan’ın telefon alan kodudur. Bulgaristan’da yaşam süren genç kızlar özellikle Türk erkeklerini dolandırmak adına telefon yöntemini seçmektedirler. Tabi ki Bulgaristan’ın tamamı için böyle bir durumdan bahsetmek söz konusu değildir. Eğer sizler de sürekli olarak +35 kodu ile başlayan telefonlardan çağrı almaya başladıysanız kesinlikle bu numaralara dönüş yapmayın çünkü sizler de bu suç şebekesinin ağına düşebilirsiniz.

+35 telefon kodu ile aranan ve dolandırılan kişilere çeşitli sorular sorduğumuzda bu numaralardan çağrı geldikten sonra numaralara döndüklerini ve karşılarına bir bayanın çıktığını ifade ediyorlar. Daha sonra uzun bir şekilde sohbet yapıp bayan ile yakınlaştıklarını ve telefonun diğer ucundaki bayanın Türkiye’ye gelmek için kendilerinden para istediğini ifade etmektedirler. Karşıdaki bayana inanıp para gönderen kişiler bayanların Türkiye’ye gelmesini uzun zamandan beri bekliyor olmalarına rağmen henüz gelen ya da giden kimse bulunmamaktadır. Yani biz evlenemeyen ve evlenmek isteyen Türk erkeklerini ağına düşüren bu bayanlar erkeklerin duyguları ile oynayıp bu kişilerden para almaktalar ve sırra kadem basmaktadırlar. Ayrıca kişiyi etkilemek için bu bayanlar aşırı derecede güzel görünüme sahip olan bayanların resimlerini karşı tarafa gönderiyorlar. Bu sayede ilgili kişilerin etkilenmesi daha kolay hale geliyor. Sizler de evlilik aşkıyla yanıp tutuşan bir kişiyseniz büyük ihtimalle bu numaralara geri döndüğünüzde kandırılacaksınızdır. Kandırılmamak adına bu makaleyi okuyorsanız kesinlikle +35 alan kodu ile yapılan aramalara dönmemenizi tavsiye ediyoruz.

+35 nerenin kodu sorusu bu dolandırıcılık uzun zamandan beri devam ediyor olmasına rağmen sorulmaktadır. Ülkemizdeki eğitim düzeyi her geçen gün artıyor olmasına rağmen üniversite mezunu olan bazı kişilerin dahi dolandırıldığı tespit edilmiştir. Ekonomik açıdan sıkıntıya düşmemek için sizden telefon üzerinden bir kişi para istediğinde kesinlikle bu kişiyi tanımıyorsanız para göndermeyin. Eğer para gönderecek olursanız karşılığını alamayacağınızdan hiç şüphemiz yok. Bu durumu öğrenen bazı Afrika ülkesi vatandaşları da aynı yöntemi kullanarak Türk halkını dolandırmaya çalışmaktadır. Eğer çeşitli Afrika ülkelerinin sahip olduğu alan kodları ile alakalı çağrılar alıyorsanız bu numaralara da dönüş yapmamanızı tavsiye ediyoruz.

Tabi ki +35 alan kodu ile yapılan aramalarda tek hedef erkekler değildir. Yeni türeyen bir dolandırıcı grubunun +35 alan kodu ile arama yaptığını ve karşı taraf aradığında tüketilen kontör kadar para kazandıklarını açıklayan uzmanlar oldu. Bu tarz numaralara geri dönüş yapacak olursanız büyük ihtimalle yüksek oranda bir fatura ile karşılaşacaksınız. Cep telefonunuz kontörlü bir hatta sahipse kontörünüz kısa süre içerisinde bitecektir ancak hatlı bir telefona sahipseniz durumun farkına cep telefonu faturası geldiğinde varacak olacağınızdan dolayı kesinlikle ciddi anlamda mağdur olacağınızı söyleyebilirim. Etrafımda da bu tarz numaralara geri dönüş yapan ve ciddi anlamda fatura ödemek zorunda kalan insanlar var. Bu yüzden şüpheli gördüğünüz numaralara kesinlikle dönüş yapmayın. Eğer içinizde geri dönüş yapma gerektiği oluştuysa aramak yerine mesaj atmanız daha yerinde bir karar olacaktır.

Ülkemiz genelinde ekonomik sıkıntılar her geçen gün etkisini daha fazla gösterdiğinden dolayı insanlar evlenme konusunda zorluk çekmektedir. Günümüzde bir düğün yapmak minimum 50 bin TL’ye tekabül ediyor. İnsanların maalesef kenarlarında bu meblağda bir birikim olmadığı için kolay yoldan evlenmeyi tercih ediyor ya da hiç evlenemiyor. Karşılarına hiçbir şekilde herhangi bir istekte bulunmayan bir bayan çıktığında da elinde olanı tamamen karşı tarafa büyük bir umutla gönderiyor. Biz yaşanan bu duruma umut tacirliği diyoruz. Elbette dolandırılan kişilere de ciddi anlamda üzüldüğümüzü belirtmek isteriz. Büyük bir umutla karşı tarafın ülkemize gelmesini bekleyen insanlar aslında ülkesel olarak ne kadar zor durumda olduğumuzun bir göstergesidir. Eğer aileler gençlerin evlenmesi için daha yapıcı yönde tedbirler alırsa bu tarz dolandırıcılıkların bir daha yaşanmayacağını düşünüyoruz. Bu yüzden bir evlat sahibiyseniz evladınızın muradına ermesi adına kesinlikle evliliği zorlaştırıcı yönde isteklerde bulunmayın. Eğer bizler bu isteklerde bulunmaya devam edecek olursak gençlerimiz +35 alan kodu ile gelen numaralar ile dolandırılmaya devam edecektir.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here