Evdeki Karıncalardan Nasıl Kurtulunur?

Karıncalar dünyanın en çalışkan canlıları olmaları nedeniyle büyük bir sempatiye sahip olsalar da eminiz ki kimse evinde gelişi güzel dolanan karıncalardan hoşlanmaz. Bu yüzden evi bir nevi karınca istilasına uğramış olanlarınız varsa evdeki karıncalardan nasıl kurtulunur konusunda sizlere bilgi vereceğiz. Öncelikli olarak evdeki karıncaları nasıl yok ederim sorusunu kendinize sormayın çünkü yok ederim cümlesi acımasız bir cümle olarak kulağa gelmektedir. Karıncaları yok etmek yerine çeşitli pratik yöntemler sayesinde karıncıları evinizden kovabilirsiniz.

Karıncalardan kurtulmanın yolları konusunda kitap dahi yazılabilir çünkü insanlar dünden bu güne karıncılardan kurtulmak adına çeşitli yöntemler geliştirmiştir. Bazılarından kısmen başarılı sonuçlar alınıyor olsa da bazılarının çok etkili yöntemler olduğu da bilinmektedir. Özellikle mutfaklarınızı istila eden karıncalar canınızın sıkılmasına neden oluyorsa sizlere sınacağımız mutfaktaki karıncalardan kurtulma yöntemleri sayesinde bu canlıları evinizden kovacağınıza şüpheniz olmasın.

Evdeki karıncalardan nasıl kurtulunur denildiği zaman insanlar direkt olarak karıncaların ölmesine neden olan ilaçlara yönelmektedir. Bu tarz ilaçlar bir süreliğine de olsa karıncaların yok olmasını sağlayacaktır ancak bir süre sonra yeni karıncalar evinizi istila edecektir. Bu yüzden kesinlikle karıncaları öldürmenin mantıklı bir şey olmadığını belirtmek isteriz.

Karıncalar özellikle ev ortamında açıkta kalan yiyecekler olduğu zaman evlere girmektedir. Hele ki şeker oranı yüksek olan yiyecekler ev içerisinde açık bir şekilde duruyorsa karıncalar bu yiyeceklerin kokusunu aldığı zaman evinizi istila edecektir. Bu yüzden karıncalardan kurtulmak istiyorsanız ya da karıncalar ile karşılaşmak istemiyorsanız açıkta yiyecek bırakmamaya özen gösterin. Küçücük bir yiyeceğin karıncaları çağırması mümkün olamaz diye düşünmeyin çünkü karıncalar en iyi koku alan canlılar sınıfında bulunmaktadır. Kokuyu iyi aldıkları için küçücük bir şeker parçasını bile kokusu sayesinde bulmaları gayet doğaldır.

Uzun yıllardan beri karıncalar üzerinde yapılan araştırmalar sonucunda nanenin karıncaları kovma konusunda etkili olduğu tespit edildi. Bir tutam naneyi alın ve havanda ezin. Daha sonra bir beze koyarak suyunu sıkın ve bu suyu karıncaların geçtiği bölgeye damlatın. Özellikle bu suyu karıncaların yuvalarının deliklerine damlatmaya özen gösterin. Tüm geçiş güzergâhlarına nane suyunu damlatacak olursanız karıncalar bir daha kesinlikle bu güzergâhları kullanmayacaktır.

Nane her ne kadar karıncaları kovma konusunda etkili olsa da bir süre sonra koku dağılacak ve karıncalar geri gelecektir. Bu yüzden nane suyunun 2 ila 3 gün arayla ilgili bölgelere sabırlı bir şekilde damlatılması gerekmektedir. Sabrınızı koruyup 10 gün kadar bunu tekrarlayacak olursanız karıncalar bu kokunun asla kaybolmayacağını düşüneceklerinden dolayı yollarını değiştirecektir ve başka çıkış noktaları arayacaktır. Siz muhtemel her noktaya nane suyunu damlattığınız için karıncalar evinizi sonsuza kadar terk edecektir.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here