Uyuşturucu madde batağına her gün yeni bir genç düşse de uyuşturucu madde kullanan kişiler ile sohbet ettiğimizde neredeyse hepsinin bu uyuşturucu madde bağımlılığından kurtulmak istediklerini duyuyoruz. Uyuşturucu madde kullanmakta nasıl kurtulurum sorusunu soran madde bağımlılarına yardımcı olabilmek adına sizlere bu bağımlılık etkisi olan maddelerden nasıl kurtulabileceğiniz hususunda bilgi vereceğiz.

Temelde bütün kötü alışmışlıklar iyi analiz edilmemiş dost ortamının tesiriyle başlar. Çağımız dünyasının esas baş problemlerinden bir tanesidir uyuşturucu madde kullanımı. Pekala, ismini bildiğiniz bu bağımlılık yapan uyuşturucu maddenin tanımı hakkında neler söyleyebiliriz? Sizlere öncelikle bu uyuşturucu maddelerin etkilerini daha iyi aktarmak adına uyuşturucu maddelerin tanımını yapmak istiyoruz. Uyuşturucu maddeler en iyi şekilde arabalar referans alınarak tanımlanabilir. Uyuşturucu madde 2500 motora sahip olan bir aracın yerlerin kuru ve asfalt olmasına rağmen olduğu yerde patinaj yapmasıdır. Kısacası uyuşturucu madde zamanın durması ve hayatta yer alan düşüncelerin kısa süreliğine de olsa sonlanmasıdır.

Uyuşturucu madde kullanımı özellikle kötü arkadaşların bizleri bu uyuşturucu maddelere karşı teşvik etmesi ile başlamaktadır. Uyuşturucu madde kullanmaktan kurtulmak isteyen kişiler öncelikle olarak çevrelerinde yer alan bu kötü arkadaşlardan kurtulmalıdır. Her ne kadar arkanıza bakmadan arkadaşlarınızdan uzaklaşmak zor gelse de ilerleyen zaman içerisinde çok doğru bir karar aldığınızı anlayacaksınız. Çevrenizde kötü arkadaşlar yer aldığı sürece madde bağımlılığından kurtulmanız pek mümkün değildir.

Uyuşturucu madde kullanmaktan tek başınıza kurtulmanız mümkün değildir. Her uyuşturucu maddeden uzaklaşmaya çalıştığınız zaman bağımlılık hissiyatı oluşur ve ister istemez bu maddeleri kullanmaya devam edersiniz. Bu durumun yaşanmasındaki temel neden beyniniz yerine vücudunuzun sizi yönetmesidir. Bu durumundan kurtulmak adına öncelikle arkadaş çevrenizden uzaklaşın ve psikolojik destek almaya özen gösterin. Alanında uzman psikologlar sayesinde madde bağımlılığından daha kısa süre içerisinde kurtulabilirsiniz çünkü psikologlar sizlere vücudunuzun hükmetmesini değil beyninizin hükmetmesini sağlayacak çeşitli teknikler öğretecektir. Ayrıca duygusal anlamda da sizlere yaklaşarak bu kötü illetten daha kısa süre içerisinde kurtulmanıza yardımcı olacaklardır.

Bizler uyuşturucu madde kullanımını sonlandırma konusunda uzman kişiler değiliz ancak sizlere yaptığımız araştırmalar sonucunda uzmanlar tarafından aktarılan bilgileri sunmaktayız. Bu uyuşturucu madde kullanımının en büyük nedeni şüphesiz sosyal çevredir. Eğer uyuşturucu kullanmayan ancak çevresinde yer alan kişilerin uyuşturucu madde kullandığı bir kişiyseniz bu kötü illete tutulmamak adına kesinlikle tez zaman içerisinde sosyal çevrenizi değiştirmenizi tavsiye ederiz.

Uyuşturucu maddeden kurtulmak isteyenlerin en büyük hatası problemi kendi başlarına çözemeye çalışmalarıdır. Bu güne kadar uyuşturucu madde bağımlılığından tek başına kurtulabilen kişi sayısı yok denilecek kadar azdır. Bu nedenden dolayı gururu ve olayın yayılmasını bir kenara bırakarak kesinlikle alanında uzman bir kişiden tavsiye alınız. Uyuşturucu madde vücuttan ne zaman atılır bağlantısına da göz atarak bağımlılığı bırakma sürecinizi hızlandırabilirsiniz.

10 + 9 = ? (İşleminin Sonucu)  


---Sponsorlu Bağlantılar---
Taş kesilen insanlar
Bilim Pasajları
Ley hatları
Sağlık Bilgisi
Piramitlerin Sırları