Refleksoloji Nedir Nasıl Yapılır?

Refleksoloji ayakta yer alan belirli noktalara uygulanan bir masaj tekniği olarak bilinmektedir. Özellikle vücuttaki yüksek orandaki gerilimi vücuttan uzaklaştırmak ve çeşitli nörolojik hastalıklara destek olmak amacıyla uygulanmaktadır. Son zamanlarda modern tıp dünyasında sıklıkla yer almaya başladığı için refleksoloji nedir sorusu soruluyor. Ayrıca bu alanda eğitim almak isteyen kişiler refleksoloji nasıl yapılır sorusunu da sormaktadır. Geçmişi çok eskilere dayanan bu masaj yöntemi ilk olarak Çin’de ortaya çıkmıştır. Etkili ve bir o kadar da zararsız bir yöntem olarak bilinen ve refleksoloji çeşitli hastalıkların tedavisinde destekleyici olarak yapılmaktadır. Yani refleksolojinin ana tedavi yöntemi olmadığını belirtmek isteriz.

Refleksoloji ayakta yer alan refleks noktalarına parmak veya bir çubuk aracılığıyla baskı uygulanması şeklinde yapılan bir masaj türüdür. Ayak tabanında çok sayıda refleks noktası bulunmaktadır ve bunlar vücudun çeşitli yerlerini etkilemektedir. Buralara uygulanan baskılar çeşitli rahatsızlıkların iyileşmesinde etkili olduğu gibi kişinin ciddi anlamda rahatlamasını da sağlamaktadır. Kişinin sorun yaşadığı bölgeye ait olan refleks noktasına baskı uygulandığı zaman bir acı oluşabilir ve bu durumu uzmanlar normal bir durum olarak karşılamaktadır. Yani panik yapılmasına bir gerek yoktur. Refleksoloji nasıl yapılır diyenlerin öncelikli olarak ayak tabanında yer alan refleks noktalarının nereyi etkilediğini bilmesi gerekmektedir. Aksi takdirde olumlu sonuçların alınması mümkün değildir. Makalemizin devamında ayak tabanında yer alan refleks noktaları ve nereleri etkiledikleri hakkında görsel açıklama bulunmaktadır. Bu noktaları iyi bir şekilde öğrenerek sizler de ev ortamında refleksoloji uygulaması yapabilirsiniz.

---Sponsorlu Bağlantılar---

Refleksoloji sayesinde vücuttaki enerji akışı ciddi anlamda dengelendiğinden dolayı refleksoloji uygulamalarının kişinin rahatlamasını sağladığını söyleyebiliriz. Ayrıca bu uygulama vücuttaki toksinlerin uzaklaştırılmasına, bağışıklık sisteminin güçlenmesine, kan dolaşımının hızlanmasına, sinir sisteminin rahatlamasına ve uyku problemlerinin ortadan kalkmasına yardımcı olmaktadır. Bir defa refleksoloji uygulaması yaptıracak olursanız vücudunuza tamamen masaj yapılmış hissiyatının oluşacağını söylememiz mümkündür. Eğer bugüne kadar hiçbir şekilde bu uygulamayı denemediyseniz kesinlikle en kısa zamanda denemenizi tavsiye ediyoruz.

Genellikle destekleyici tedavi olarak tercih edilen refleksoloji özellikle psikolojik kaynaklı birçok rahatsızlıkların tedavi sürecinin kısalmasına yardımcı olmaktadır. Örneğin panik atak, stres ve depresyon gibi çeşitli psikolojik sorunların refleksoloji sayesinde kısa süre içerisinde ortadan kaldırılması mümkündür. Herkes refleksoloji eğitimi alarak refleksoloji uygulaması yapabilir. Hangi noktanın nereyi etkilediği kısa bir süre içerisinde tabii ki de öğrenilebilir ancak reflekslerin vermiş olduğu tepkilerin tam bir şekilde anlaşılabilmesi için aradan uzun zaman geçmesi gerekmektedir. Bu yüzden uzman bir kişiden sürekli olarak destek alınarak refleksoloji yapma konusunda kişi kendisini geliştirebilir.

Refleksoloji uygulamalarının haftada bir defa yapılması yeterlidir. Tabii ki de daha fazla yapılabilir ancak olumlu sonuç almak isteniyorsa kesinlikle en az haftada bir yapılması yerinde bir karar olacaktır. Özellikle psikolojik sorunlarınız varsa ve zihinsel olarak rahatlamaya gereksinim duyuyorsanız kesinlikle refleksoloji masajından destek almanızı tavsiye ediyoruz. Yapılan refleksoloji uygulaması hem zihinsel hem de fiziksel olarak ciddi anlamda rahatlamanızı sağlayacağı gibi sağlık sorunlarınızın daha çabuk ortadan kalkmasına yardımcı olacaktır

18 + 3 = ? (İşleminin Sonucu)  


Bilim
Sağlık
Bağlantılar