Lades Nasıl Kazanılır Taktikleri

358

Toplumları toplum yapan en önemli değerler arasında yıllardan beri oynanan oyunlar yer almaktadır. Lades adlı oyun da ülkemiz insanının en çok oynadığı oyunlardan birisidir. Lades kazanma taktikleri bir türlü lades yapamayan kişiler tarafından merak edildiği için sizlere lades nasıl yapılır konusunda bilgi vereceğiz. Ayrıca sizler de lades kazanma yolları hakkında bildiklerinizi bizlerle paylaşabilirsiniz.

Lades oyunu başlatmak için öncelikle tavuğun göğüs bölgesinde yer alan çatal şeklindeki kemiğe ihtiyaç vardır. Tavuğun göğsünden alınan çatal şeklindeki kemik ladese tutuşacak olan iki kişinin bu kemiğin iki ucundan tutup çekip kırması ile başlar. Çatal kemiği kırıldıktan sonra ladese tutuşan kişiler birbirlerine bir şey verdikleri zaman oyunun devam etmesi için aklımda kelimesini söylemeleri gerekmektedir. Oyunculardan herhangi birisi kendisine bir şey verildiği zaman 3 saniye içerisinde aklımda kelimesini kullanmaz ise karşı taraf lades diyerek oyunu kazanır. Oyunun sonlanması için mutlaka oyunculardan birisinin karşı tarafın dalgınlığından yararlanarak kendisine bir şey verdiğinde lades demesi gerekmektedir. Bu durum gerçekleşmeyecek olursa lades oyunu günlerce hatta haftalarca sürebilmektedir.

Lades oyununu kazanmak için zaman içerisinde halkımızın geliştirmiş olduğu çok sayıda taktik bulunmaktadır. Özellikle lades konusunda başarılı olan kişiler başarılarının en büyük sırrının karşı tarafın uyku sersemliğinden yararlanmak olduğunu söylüyor. Ladese tutuştuğunuz kişi sabah kalktığında uyku sersemi olacağından dolayı kendisine bir bardak su vererek lades oyununu kazanabilirsiniz. Bu yöntemin etkili bir yöntem olduğuna emin olabilirsiniz ancak bu yazdıklarımızı çok sayıda kişi okuduğumdan dolayı sizlerinde uyku sersemliğinizden yararlanmak isteyen oyuncular olabilir. Bu nedenden dolayı özellikle sabah kalktığınızda dikkatli olmanızda fayda var.
Yapılan araştırmalar sonrasında insanların özellikle yemek yerken dikkatlerinin kaybolduğu ortaya çıkmıştır. Ladese tutuştuğunuz kişiyle sabah kahvaltısı ya da akşam yemeği yerken lades oyununu kazanmak için çeşitli taktikler üretebilirsiniz. Örneği ekmek vererek ya da tuz vererek oyuncunun dikkatini dağıtabilir ve lades diyerek oyunu kazanabilirsiniz. Bu verdiğimiz taktiklerden yola çıkarak kendiniz de etkili taktikler üretebilirsiniz. Ayrıca bu konuda başarıya ulaştığınız taktikleriniz varsa okurlarımızın bilgilenmesi adına bu taktiklerinizi bizlerle paylaşabilirsiniz.

Lades oyunu sonrasında kaybeden kazanana bir şey verecek olursa bu kumara girmektedir. Diyanet İşleri Başkanlığı tarafından da bu yönde bir açıklama yapılmıştır. Harama bulaşmamak adına lades oyunu oynayan kişilerin ceza olarak birbirlerine bir şey vermemelerini tavsiye ederiz.

Paylaş

2 YORUMLAR

  1. Mesela sınıfta arkadaşınızın kalemini alip bu kalem kimin diye sorun o da benim diyince sizde verin ve lades diyin genelde işe yarıyor

    • Güzel fikir. Son derslere doğru insan yoruluyor belki o zaman lades yapmak daha kolay olur. İlk derslerde yorgunluk olmadığı için bu numara ile lades yapılması bence zor.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here