Nasıl Kurt Adam Olunur?

160

Kurt adam, dolunay çıktığı zaman ortaya çıkıp vampirleri yok ettiğine inanılan masalsı karakterlerdir. Kurt adam nasıl olunur konusu, birçok filmde kurt adamların kahramanlıklarına yer verilmesinden dolayı hayal dünyası geniş olan kişileri etkilediğinden dolayı merak edilmektedir. Bu nedenden dolayı sizlere nasıl kurt adam olunur konusu hakkında bilgi vermeye karar verdik.

Kurt adamlar birçok kişinin ilgisini çektiğinden dolayı birçok web site sahibi sadece kullanıcı kazanmak adına tuhaf tarifler vererek insanları kurt adam olacağına inandırmaya çalışmaktadır. Öncelikle kurt adam diye bir kavramın olmadığını, paylaşılan iksir adındaki şeylerin sadece birer saçmalık olduğunu bilmenizi isteriz. Buradan yola çıkacak olursak kurt adam nasıl olunur sorunuza verecek bir yanıt olmadığını, yani kurt adam olmanın mümkün olmadığını söyleyebiliriz.

Kurt adam kavramı tarihin çok derinliklerine kadar gitmektedir. Birçok kişi bu durumun efsane olduğunu düşünse de olay aslında sapkınlıktan başka bir şey değildir. Tarihsel dokümanlarda yer alan bilgilere göre ilk kurt adam vakasına 1573 yılında Fransa da rastlanmıştır. Bir köye zarar verip ortalığı yağmalayan kişinin kurt görünümlü bir kişi olduğu belirtilmiştir. İlgili kişi yakalandığı zaman suçunu itiraf edince kazığa geçirilerek öldürülmüştür.

Yukarıda belirtmiş olduğumuz olay ile ilgili yapılan araştırmalar sonrasında kurt adam olduğu iddia edilen bu kişinin aslında akli dengesini kaybetmiş, ormanda yaşayan bir kişi olduğu tespit edilmiştir. Bu olay yıllar sonra kanıtlanınca kurt adam efsanesi de inandırıcılık değerini ciddi anlamda kaybetti.
Bilimsel olarak herhangi bir canlının birden bire tamamen değişip farklı bir forma bürünmesi mümkün değildir. Buradan yola çıkacak olursak kurt adamlık olayının sadece bir cehaletin ürünü olduğunu kolay bir şekilde anlayabiliriz ancak bu konu henüz tüm veriler ile bilimsel olarak kanıtlanmadığından dolayı insan ister istemez neden kurt adam olmasın sorusunu kendisine sormaktadır.

Yakın tarihte bir kurt adam vakası 1975 yılında ortaya çıktı. İngiltere’nin bir köyünde yaşam süren 17 yaşındaki bir genç yoğun bir şekilde kurt adama dönüştüğü inancındaydı. Bu durum ruhunun acı çekmesine neden olduğundan dolayı kalbine bıçak saplayarak intihar etti. Yaşanan bu üzücü olayın ardından ölen kişinin yakınlarından birisi bu gencin ölmeden önce kendisini aradığını, yüzünün ve ellerinin renk değiştirdiğini söyledi. Ben kurt adama dönüşüyorum diyen gencin telefondaki sesi bir süre sonra homurtuya dönüştü. Yaşanan bu olayı anlatırken tüylerimiz diken diken olsa da uzmanlar bu durumun sadece psikolojik bir sorun olduğunu, gerçekte böyle bir şeyin olmasının mümkün olmadığını belirtmektedir.

Kurt adamın bir efsane olduğu ne kadar dile getirilirse getirilsin, insanlar anlatılan bu efsanelere inandığı müddetçe nasıl kurt adam olunur konusu gündeme gelecektir. Aynı şekilde birçok kişi vampir olmak istemektedir. Nasıl vampir olunur bağlantısından bu duruma da göz atabilirsiniz. Bu sadece çizgi film etkisinde kalınmışlık ve kötü bir çocukluk geçirmiş olmanın verdiği yalnızlığın başka güçlü bir kimlikle dışa vurum hissinin verdiği bir hastalık halidir. Kısa süre içinde psikologa gitmeniz önerilir aksi halde sonuçları çok üzücü olabilir.

Paylaş

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here