Emziren Anneler Yeşil Çay İçebilirmi

Yeşil çay sayesinde kısa süre içerisinde kilo vermek mümkün olduğundan hamilelik döneminde almış oldukları aşırı kilolardan kurtulmak isteyen bayanlar yeşil çaya yönelmiş durumda. Ancak emziren duyarlı anneler bebeklerinin sağlığını düşündüklerinden dolayı emziren anneler yeşil çay içebilirmi sorusunu sormaktadır. Annenin yedikleri ve içtikleri sütlerini etkilediğinden dolayı sizlere emziren anneler yeşil çay içebilirmi konusunda bilgi vereceğiz. Emzirirken yeşil çay içmek zararları hakkında bilgi aldıktan sonra bu konu hakkında daha fazla duyarlı hale geleceğinizi düşünüyoruz.

Yeşil çay içerisinde bol miktarda kafein bulunmaktadır. Çay içerisinde yer alan bu kafein doğal olarak anne sütüne geçmektedir. Kafein maddesi kişinin zayıflamasına neden olduğu için süte geçen kafein bebeğin hızlı bir şekilde kilo kaybetmesine neden olur. Bebeğinizin yaşıtlarına oranla zayıf bir bünyeye sahip olmasını istemiyorsanız kesinlikle emzirme ve hamilelik döneminde yeşil çay gibi içerisinde büyük oranda kafein bulunduran besinlerden uzak durmalısınız. Emzirirken yeşil çay içenler bir süre sonra zaten olumsuz etkileri hissetmeye başlamaktadır ancak birçoğu bunun yeşil çaydan kaynaklandığını anlamadığı için maalesef olumsuz etkiler anlaşılana kadar yeşil çayın neden olduğu zararlar görülmeye devam ediyor.

Yeşil çay içerisinde yer alan materyaller sütün gaz yapıcı özellik kazanmasına neden olur. Ağlayan bebeklerin %80’lik kısmı aşırı gaz sıkışmasından dolayı ağladığı için yeşil çay içmemenizde fayda var. Sütünüzdeki gaz oranını azaltmak adına daha doğal bir şekilde beslenmenizde fayda var.

Uzmanlar bebek problemleri arasında en çok baş ağrıtan şeyin çıkmayan gaz olduğunu belirtmektedir. Yeşil çayın ciddi anlamda gaz yapıcı özelliği olduğundan dolayı tüketmiş olduğunuz yeşil çayın etkileri anne sütüne geçerek bebeğin rahatsız olmasına neden olur. Sizler doğum sonrasında kısa süre içerisinde zayıflamak için bu tarz form çaylarını içiyorsunuz ancak bebeğinizde meydana gelen gece ağlamaları canınızın bir hayli sıkılmasına neden olacaktır. Ayrıca çıkarılamayan gaz bir süre sonra bebeğin de genel sağlığını olumsuz etkileyecektir. Bu yüzden yeşil çay gibi gaz yapıcı etkisi bulunan yiyecek ve içeceklerden hem hamilelik hem de emzirme döneminde uzak durulmasında fayda var.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here