Kaan Urgancıoğlu Kimdir Vikipedi

601

Oyuncu Kaan Urgancıoğl, yeni dizilerden birisi olan Filinta dizisinde Otto Petroviç adlı ön plana çıkan karaktere hayat veren kişidir. Kimdir bu Kaan Urgancıoğlu diyenlerin büyük bölümü ayrıca ünlü oyuncu kaç yaşında ve nereli gibi soruları da sormaya devam ediyor. Birçoğunuz başarılı oyuncuyu Leyla ile Mecnun dizisinde canlandırdığı karakter ile tanısanız da Filinta dizisi ile mesleğinde zirveye ulaştığından dolayı Kaan Urgancıoğlu vikipedi bilgileri sayfamıza eklendi.

Kaan Urgancıoğlu 8 Mayıs 1981 tarihinde dünyaya geldi. İzmir doğumlu olan oyuncu temel eğitimlerini İzmir ilinde aldı. Lise eğitimini Amerikan Kolejinde almış olan oyuncunun sağlam temelli bir eğitim geçmişi bulunuyor.

Karaoğlan ve Kampüsistan dizilerinde başrol oyuncusu olarak izleyici karşısına geçtikten sonra herkesin tanıdığı bir isim haline gelen Kaan Urgancıoğlu, çok küçük yaşlarda oyunculuğa ilgi duymaya başlamış bir kişidir.

Oyuncu olmak istemesine rağmen üniversite tercihini bu yönde kullanmadı. Marmara Üniversitesi Sermaye Piyasası ve Borsa üzerine eğitim almaya başlayan oyuncu üniversite sıralarındayken sinemaya olan tutkusu nedeniyle bir süreliğine de olsa eğitimini askıya aldı. Daha sonra eğitim yaşamına tekrardan geri dönerek 2007 senesinde Marmara Üniversitesinden mezun oldu.

Ispanaktan Nağmeler, İlk Aşk, Son Ders: Aşk ve Üniversite, Büşra, Peşpeşe, Karaoğlan, Kampüsistan, Yeniden Çalıkuşu, Körfez Ateşi, Sessiz Gece, Seni Çok Özledim, Gülpare, Ah Polis Olsam, Azap Yolu, Tutsak, Limon Ağacı, Ayrılık, Düriye’nin Güğümleri, Bir Ömür Yetmez, Leyla ile Mecnun, Düşman Kardeşler ve A.Ş.K. adlı projelerde rol almış olan oyuncu şu anda TRT ekranlarında yayınlanan Filinta dizisinde Otto Petroviç adlı karaktere hayat veriyor. Kaan Urgancıoğlu’na meslek hayatında başarılar dileriz.

Paylaş

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here