İstanbul’da Denize Girilebilecek Yerler

istanbulda denize girilebilecek yerler

Su kirliliği her geçen gün arttığından dolayı İstanbulda denize girilecek sakin yerler de aynı oranda azalmaktadır. Yaz tatilinde İstanbul ili sınırları dışına çıkamayacak olan İstanbul halkı özellikle hafta sonları serinlemek adına İstanbul ilinde yer alan plajları tercih etmek zorunda kalacak. İstanbul’da denize girilebilecek yerler konusu aşırı derecede önem arz etmektedir. Sularda meydana gelen kirlenme seviyesi insan sağlığını ciddi manada tehdit ettiğinden dolayı İstanbul belediyesi yetkilileri insanların gücen içerisinde serinleyebilmesi adına İstanbul ilinin en temiz plajlarını araştırdı. Bu plajlar içerisinde özellikle Sarıyer Rumeli Kavağı plajı, Beykoz Küçüksu plajı ve Florya Güneş plajı en çok ilgi gören plajlardan olacak gibi görünüyor. Gelin il sınırları içerisinde bulunan en temiz plajlar nelermiş birlikte öğrenelim.

Sarıyer Rumeli Kavağı Plajı: Su kalitesi en iyi plajlardan birisidir. Serinlemekten çok suyun temiz olmasına özen gösteren bir kişiyseniz kesinlikle tatilinizi geçirmek için Sarıyer Rumeli Kavağı plajını listenize eklemelisiniz. Avrupa yakasında bulunan bu plaj, İstanbul boğazının en kuzey kısmında bulunmaktadır. Adından da anlaşılacağı üzere bu plaj Sarıyer ilçesine bağlıdır. Çok sayıda sosyal tesisin bulunmasından dolayı birçok kişi tatil yapmak adına bu plajı tercih etmektedir. Midyesi, balığı ve inciri meşhur olan bu yere gitmeden önce çevrede bulunan sosyal tesislerden yer ayırtmayı unutmayın. Rezervasyon yapmamanız durumunda özellikle hafta sonları yer bulamayacağınızı bilmenizde fayda var.

Beykoz Küçüksu Plajı: Çok küçük plajlardan birisi olan Beykoz Küçüksu, ortalama olarak 300 kişiye hizmet verebilmektedir. Boğaz manzarası eşsiz bir tatil keyfi sunduğundan dolayı en çok tercih edilen plajlar arasında yer almaktadır. Plaj içerisinde şezlong, soyunma kabini ve tuvalet gibi birçok yer bulunmaktadır. Özellikle günübirlik tatilcilerden birisiyseniz Beykoz Küçüksu plajını seçenekleriniz arasına ekleyin.

Florya Güneş Plajı: Yaklaşık olarak 800 metrelik plaj boyu ile İstanbul ilinin en büyük plajlarından birisidir. Denizin temi olması kadar plajın da temiz olması sizler için önemliyse Florya Güneş plajı sizin için doğru tercih olacaktır. Plaj içerisinde canlı müzikten voleybol sahasına kadar birçok hizmet yer almaktadır. Burada günübirlik tatil yapsanız bile ülkemizin en güzel yerlerinden birisinde tatil yapmış hissiyatına bürüneceğinize emin olabilirsiniz.

Büyükada Nakıbey Plajı: Haziran ayının başından Eylül ayının ortasına kadar hizmet veren bu plaj, 1984 senesinden beri aktif bir şekilde İstanbul halkına hitap etmektedir. Büyükada’da yer alan Büyükada Nakıbey plajı hem günlük hem haftalık hem de sezonluk tatil yapacak olan kişiler için idealdir. Tertemiz havası ver serin suları ile adeta tatilcileri büyüleyen bu yerde konaklamanız için de çok sayıda tesis bulunmaktadır.
istanbulda denize girilebilecek yerlerBüyükada Yörükali Plajı: Marmara denizi içerisinde yer alan Büyükada’da bulunan Büyükada Yörükali plajı, konaklama fiyatının yüksek olmasından dolayı elit plajlar arasında yer almaktadır. Sosyal yöntem duyarlı kişiler ile birlikte tatil yapma niyetindeyseniz hem günlük tatillerinizde hem de sezonluk tatillerinizde Büyükada Yörükali plajını tercih edebilirsiniz. Tatil planınızı yaptıysanız yere bulamama ihtimalinizin olmasından dolayı şimdiden rezervasyonunuzu yaptırmanızı tavsiye ederiz.

Florya Menekşe Plajı: Bu plaj e uzun plajlar arasında yer almaktadır. Florya Menekşe plajı ortalama olarak 620 metre civarında bir sahil şeridine sahiptir. Bu plajın popüler olmasındaki en büyük neden şüphesiz ücretsiz bir şekilde hizmet veriyor olmasıdır. Ücretsiz olmasından dolayı kapasitesinin çok çok üstünde kişiye ev sahipliği yapan bu plaj Küçükçekmece gölü yanında yer almaktadır.

Caddebostan Plajları: İstanbul’da plaj denildiği zaman şüphesiz akla ilk olarak Caddebostan plajları gelmektedir. Bu bölgede toplamda 3 plaj bulunmakla birlikte ortalama olarak 950 metre civarında bir sahil şeridi bulunmaktadır. En çok ilgi gören plajlardan birisi olmasından dolayı bir süredir ücretsiz olan bu plajın ücretli olarak hizmet vermeye başladığı bilinmektedir.

Kilyos Plajı: Ücretli hizmet veren plajlardan birisi olan Kilyos plajı, turizm yatırımcılarının yapmış oldukları yatırımlar ile en iyi hizmet veren plajlardan birisi haline gelmiştir. Bu plaj sosyal imkanlarının yüksek olmasından dolayı özellikle gençlerin gitmeyi en çok tercih ettikleri yerler arasında yer almaktadır. Ayrıca Kilyos bölgesinde bu plaj dışında denize girilebilecek daha temiz bir plaj bulunmamaktadır.

İstanbul’da denize girilebilecek yerler arasında daha birçok yer bulunsa da suyu en temiz olan yerlerin bunlar olduğunu bilmenizi isteriz. Eğer kalitesine güvendiğiniz daha farklı yerler varsa bu yerlerin isimlerini insanların faydalanması adına bizlerle paylaşabilirsiniz.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here