Hamilelikte Oluşan Çatlaklar Nasıl Giderilir?

Hamilelikte oluşan çatlaklar özellikle açık tenli bayanlarda aşırı derecede belirgin olduğundan dolayı açık tene sahip olan hamile bayanların korkulu rüyası olmaya devam etmektedir. Hamilelikte oluşan çatlaklar geçer mi diye soracak olursanız meydana gelen çatlakların tamamen ortadan kalkmasının mümkün olmadığını ancak yapılacak çeşitli şeyler ile çatlak oluşumunun en az hale getirilebilineceğini söyleyebiliriz. Hamilelikte oluşan çatlaklar nasıl giderilir konusunu derinlemesine bir şekilde araştırdıktan sonra çatlak oluşumunu engelleyici yönde birçok kremin üretildiğini gözlemledik. Elde ettiğimiz bilgilerden yola çıkarak sizlere hamilelikte oluşan çatlaklar nasıl önlenir konusunda bilgi vereceğiz.

Hamilelik döneminde anne karnındaki bebeğin hızlı büyümesinden ve hormonal değişimin etkisi ile özellikle karın bölgesinde derin çatlaklar meydana gelmektedir. Hamilelik dönemi çatlakları esmer bayanlarda daha az belirginken açık tenli bayanlar da daha fazla belirgin olduğu bilinmektedir. Oluşan çatlaklar dış görünümü aşırı derecede olumsuz etkilediğinden dolayı hamile bayanların büyük bölümü oluşan çatlaklardan dolayı şiddetli bir depresyon geçirmektedir. Bu durumun varlığı anneleri aşırı şekilde etkilediğinden dolayı sizlere çatlakların giderilmesi yönünde bilgiler sunacağız.

Hamilelik döneminde çatlakların oluşmasının en büyük nedeni bebek büyümesine paralel olarak derinin aşırı şekilde gerilmesidir. Hamilelik dönemi başlangıcında ve sonrasında kullanılacak çeşitli kremler sayesinde derinin esnekliği artırılıp çatlak oluşumu ciddi derecede engellenebilir. Derinin en büyük şifa kaynaklarından birisi şüphesiz tüketilen sudur. Sağlıklı ve parlak bir cilde sahip olmak istiyorsanız hem hamilelik öncesinde hem de hamilelik sonrasında gün içerisinde yeterli düzeyde su tüketmeye özen gösterin. Uzmanlar alınan duşun derinin kurumasına ve bundan ötürü elastikiyetini kaybetmesine neden olduğunu söylemektedir. Bu nedenden dolayı hamilelik döneminde çatlakların oluşmasına meyil vermemek adına fazla duş almaya özen gösterin.

Cildin kurumasına en çok aşırı sıcak su neden olmaktadır. Sıcak suyun bu etkisinden dolayı deri çatlaklarının oluşması muhtemeldir. Sıcak suyun bu etkisinden dolayı duş alırken sıcak su yerine ılık suyu tercih etmeliyiz ve cilt nemlendirici kremler kullanmanız yerinde bir karar olacaktır. Hatta dayanabiliyorsunuz duş suyunuzun soğuk olmasına özen gösterin. Soğuk su cildinizin daha da güçlenmesini sağlayacaktır.

Hamilelik döneminde oluşan çatlakları giderme konusunda çok sayıda kozmetik ürün keşfedilmiştir. Hamile bir bayansanız ve oluşan çatlakları engellemek istiyorsanız bebe yağı ya da badem yağı sıkıntılarınızı ciddi oranda ortadan kaldıracaktır. Hamilelik döneminde badem yağı ve bebe yağını aklınızda hiçbir tereddüt kalmadan kullanabilirsiniz. Hamilelikte oluşan çatlakları giderme konusunda geliştirilmiş olan çok sayıda bitkisel karışım yer almaktadır ancak bu bitkisel karışımların büyük bölümü vücutta aşırı derecede kıllanmaya neden olduğundan ötürü uzmanlar tarafından tavsiye edilmemektedir. Çatlaklardan kurtulmak için her ne olursa olsun mutlaka alanında uzman bir doktordan tavsiye almanız ve doktor gözetiminde uygulamaları tatbik etmeniz gerekmektedir.

Neredeyse her şeyi denemiş olmanıza rağmen hamilelik döneminde meydana gelen çatlakların önüne geçemiyorsanız oluşan çatlaklardan kurtulmak için sizlere lazer tedavisini tavsiye ederiz. Lazer tedavisi eskiye oranla teknoloji ilerlediğinden dolayı ciddi derecede ucuza yapılabilmelidir. Bu nedenden dolayı fiyatların gözünüzü korkutmasına izin vermeyin ve dış görünüşe çeki düzen vermek adına çatlaklardan kurtulmak için lazer tedavisini tercih edin.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here