Bronzer Nedir Nasıl Uygulanır?

82

Bronzer, cildi aşırı derecede beyaz olan ve cildini esmerleştirmek isteyen kişiler için geliştirilmiş olan bronzlaştırıcı etkisi bulunan bir cilt ürünüdür. Bronzer özellikle yaz mevsiminde tatile gidememiş olan ancak buna rağmen esmer bir tene sahip olmak isteyen kişilerin tercih ettiği bir kozmetik üründür. Eğer cildinizin olduğundan daha bronz bir renkte olmasını istiyorsanız bronzer adı verilen bu kozmetik ürünlerini kullanarak olduğunuzdan daha esmer bir görünüme sahip olabilirsiniz. Bronzer esmerleşmek adına kullanılabilecek en pratik ürünlerden birisi olsa da insanlar arasında pek de bilinen bir ürün değildir. Bu ürün tabii ki sadece cildi esmerleştirmek adına kullanılmamaktadır. Bronzer ayrıca yüz hatlarını boyutlandırmak ve çeşitli gölgelendirme yapmak adına da kullanılmaktadır.

Bronzerin yumuşak tüylerden meydana gelen fırçalar ile uygulanması gerekmektedir. Cildin delinmesine neden olacak fırçaların kullanılması durumunda cilt ile temas eden bronzer cilt üzerinde çeşitli lekelerin oluşmasına neden olabilir. Bu yüzden kullanacağınız fırçayı kesinlikle özenle seçmeniz gerekmektedir. Bronzer kullanan kişilerin yaptığı hatalar arasında ilgili ürünü cilde tam olarak yayamamaları da yer almaktadır. Bu ürünü kullanacaksınız özellikle ilgili ürünü cildinize uygun bir formda yaymanız gerekmektedir. Aksi takdirde cildinizde renk dalgalanmalarının meydana gelme ihtimali yüksektir.

Yukarıda da belirttiğimiz gibi bu ürünü özellikle cildinizi boyutlandırmak adına kullanabilirsiniz. Bronzer ile elmacık kemiklerinize makyaj yapmanız yüzünüzde bu kemiklerin daha etkili bir şekilde görünmesini sağlayacaktır ve bu sayede yüzünüz boyutlu bir hale gelecektir. Bronzer ayrıca burun yapısı aşırı derecede büyük olan kişilerin burnunu daha küçük gösterebilmek adına kullanabileceği ürünlerden birisidir. Burnun üst kısmında yer alan burun kemiğine bronzer sürülmesi sayesinde burnu olduğundan daha küçük göstermek mümkündür.

Bronzer her kişinin kullanabilmesi adına çeşitli renklerde imal edilmiştir. Kozmetik firmaları bronzer üretimi yaparken renk seçimini cilt renklerini referans alarak oluşturmuştur. Örneğin ten rengi aşırı derecede açık olan kişiler şeftali, turuncu, bal rengi ve pembe renkli bronz elleri kullanabilirler. Buğday ten rengine sahip olan kişiler toprak rengi ve bakır renginde olan bronzerleri tercih edebilirler. Eğer ten renginiz aşırı derecede koyuysa çikolata rengi olan bronzerleri tercih edebilirsiniz.

Son zamanlarda bu ürünler kadınlar arasında ilgi görmeye devam ettiğinden dolayı ışıltılı, mat ve transparan bronzer türleri de geliştirilmiştir. Daha önceki bronzer türleri genel olarak elmacık kemikleri üzerine sürülen bir ürün olsa da yeni geliştirilen bronzerler özellikle göz makyajında da kullanılmaktadır. Bu ürünü henüz kullanmamış kişiler en kısa zaman içerisinde ilgili ürünü temin ederek kullanabilirler ve bu sayede istedikleri ten rengine sahip olabilirler.

Paylaş

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here