Yüzdeki Kırışıklıklar Nasıl Yok Edilir?

Kırışıklıklar nasıl giderilir konusu özellikle genç yaşta olmasına rağmen yüzünde ciddi anlamda derin kırışıklıklar meydana gelmiş olan kişilerin en çok yanıt bulmaya çalıştığı konulardan birisidir. Yüzdeki kırışıklıklar için krem kullanmak yaygın olsa da uzmanlar yüzdeki kırışıklıklar için maske yapmanın daha pozitif sonuçlar verdiğini söylemektedir. Bu yüzden sizlere yüzdeki kırışıklıklar nasıl geçer konusu hakkında bilgi verirken özellikle cilt maskelerini sizlere tanıtmaya çalışacağız. Yüzdeki kırışıklıklar nasıl yok edilir konusunda sizlere sunacağımız maskeleri kesinlikle doktor gözetiminde kullanın. Özellikle cildinin üzerinde açık yaralar bulunan kişiler ciltlerine bir şey sürerken ya da uygularken aşırı derecede dikkatli olmalıdır çünkü bazı durumlarda uygulanan maskeler cilt üzerinde yer alan yaraların daha kötü bir hal almasına neden olmaktadır. Bu yüzden her ne olursa olsun elinizden geldiğince yüzdeki kırışıklıklar nasıl giderilir konusunda sizlere tavsiye edilen uygulamaları doktor gözetiminde yapmaya çalışın.

İnsanlara güzellik kavramı sorulduğunda şüphesiz herkesin aklına yüz güzelliği gelmektedir. Bu yüzden bir kişinin yüzü güzelse o kişi güzel olarak kabul edilmektedir. Ciltte kırışıklıklar meydana geldiği zaman bu durum kişinin çirkin görünmesine neden olduğundan dolayı yüzdeki kırışıklıklar nasıl yok edilir konusunda verilen uygulamalar güzel görünmek isteyen kişilerin yakın markajı altındadır. Uzmanlar yüzde kırışıklık oluşmasının temel nedenleri arasında cildin nemsiz kalmasını, siyah noktaların meydana gelmesini, sivilcelerin çıkmasını, aşırı yağlanmanın olmasını gerekçe olarak göstermektedir. Sizlerin de cildinizde bu tarz problemler varsa büyük ihtimalle bir süre sonra kırışıklıklar de meydana gelecektir. Erken önlem alabilmek için makalemizin devamında yer alan cilt maskelerini doktor onayı olduktan sonra kullanabilirsiniz. Bu maskelerin sizlere büyük faydası olacağını düşünüyoruz.

Yüz nemlendirici maske tarifi: cildin aşırı derecede nemsiz kalması bir süre sonra cilt üzerinde derin kırışıklıkların oluşmasına neden olur. Cildinizi daha fazla nemlendirmek için cilt maskelerinden yararlanabilirsiniz. Size tarifini sunacağımız cilt maskesini yapmak için yumurta sarısına ve süte ihtiyacınız vardır. Bu malzemeleri temin ettikten sonra yumurta sarısını bir kabın içerisine alın ve üzerine bir kaşık süt ilave ederek karıştırın. Daha sonra elde etmiş olduğunuz karışımı yüzünüze yayın. Yaklaşık olarak 20 dakika bekledikten sonra yüzünüzü silerek temizleyin. Bu uygulamayı periyodik olarak yapacak olursanız nemsizlikten kaynaklı olarak meydana gelen cilt kırışıklıkları bir süre sonra ortadan kalkacaktır.

Siyah noktalar için cilt maskesi tarifi: yüzde meydana gelen siyah noktaları ortadan kaldırmak için en etkili olan maske limon suyu ve yoğurt ile yapılan maskedir. Yaklaşık olarak bir kase yoğurdun içerisine limon suyunu ilave ederek iyice karıştırın. Elde etmiş olduğunuz bu karışımı dikkatli bir şekilde yüzünüze sürün ve bu şekilde 20 dakika bekleyin. Daha sonra yüzünüzü ılık su ile yıkayın. Bu maskenin içerisinde yer alan limon yüzünüzde yer alan zararlı maddelerin cildinizden uzaklaşmasını sağlayacaktır. Ayrıca limonun sivilce oluşumunu engellediği ve siyah noktaların kaybolmasına yardımcı olduğu da bilinmektedir. Maske içerisinde yer alan yoğurt da cildinizi nemlendirerek daha bebeksi bir yüze sahip olmanızı sağlayacaktır. Bu maskenin haftada bir defa uygulanması yeterlidir çünkü limonun içerisinde yüksek oranda asit olduğundan ötürü bu maskenin fazla uygulanması cildin zarar görmesine neden olabilmektedir.

Sivilceler için maske tarifi: cilt üzerinde deformasyonların meydana gelmesindeki en büyük neden özellikle ciltte meydana gelen sivilcelerdir. Özellikle ciltte meydana gelen sivilceler patlatılacak olursa bu durum kırışıklıkların oluşmasına ve kalıcı izlerin meydana gelmesine neden olmaktadır. Bu yüzden uzmanlar kesinlikle cilt üzerinde meydana gelen sivilcelerin patlatılmaması gerektiğini söylemektedir. Sizler de sivilcelerden dolayı cilt kırışıklıkları yaşıyorsanız karnabahar ve zeytinyağı ile yapılan cilt maskelerini kullanabilirsiniz. Bir miktar karnabahar yaprağını iki kaşık zeytinyağı ile birlikte karıştırın. Karışımın iyi oluşması için mikser kullanabilirsiniz. Daha sonrasında bu karışımı yüzünüze sürün ve yaklaşık olarak 25 dakika bekletin. Daha sonra maskeyi temizlemek için yüzünüzü ılık su ile yıkayın. Bunu haftada bir defa yapacak olursanız yüzünüzde meydana gelen sivilcelerin oluşumu ciddi anlamda azalacaktır. Ayrıca mevcut sivilceler de büyük oranda ortadan kalkacaktır.

Kırışıklıklar için maske tarifi: yüzdeki kırışıklıklar cildin aşırı derecede sarkmasından dolayı ortaya çıkar. Bu yüzden cildinizin gerilmesini sağlayacak her maske kırışıklıkların büyük oranda ortadan kalkmasını sağlayacaktır. Cilt kırışıklıkları için yapılan maskeler arasında en çok kaymak ve elma ile yapılan maske popülerdir. Bu maskeyi yapmak için bir adet elma soyulduktan sonra elmanın üzerine üç kaşık kaymak ilave edin ve bunu mikserden geçirin. Daha sonra elde etmiş olduğunuz karışımı iyice yüzünüze sürün. Bu şekilde 20 dakika bekleyin ve sonrasında maskeyi temizlemek için yüzünüzü ılık su ile yıkayın. Karışım içerisinde yer alan kaymak cildin ciddi anlamda yumuşamasını ve nemlenmesini sağlayacaktır. Maske içerisinde yer alan elma ise cildin daha gergin hale gelip kırışıklıkların büyük oranda ortadan kalkmasına yardımcı olacaktır.

Yağlı ciltler için maske tarifi: her ne kadar halk arasında yağlı cildi olan kişilerde kırışıklıkların meydana gelmeyeceği yönünde bir bilgi olsa da bu bilginin yanlış olduğunu, cildi aşırı derecede yağlı olan kişilerin de ciltlerinde kırışıklıkların meydana gelebileceğini söyleyebiliriz. Cildiniz aşırı derecede yağlıysa ve bundan dolayı sıkıntılar yaşıyorsanız bal, limon suyu ve süt ile yapılan cilt maskesi büyük oranda sıkıntılarınızın ortadan kalkmasını sağlayacaktır. Bu maskeyi yapmak için bir kaşık balı, bir kaşık limon suyu ile karıştırın ve kıvamı yakalayıncaya kadar üzerine süt ilave edip karıştırmaya devam edin. İstediğiniz kıvamı yakalayınca bu karışımı alıp yüzünüze sürün. Maskenin yüzünüzde kuruyuncaya kadar kalması gerekmektedir. Maske kuruduktan sonra ıslak mendil yardımıyla cildinizi temizleyebilirsiniz. Bunu ayda iki defa yapacak olursanız cildinizdeki yağlanma büyük oranda ortadan kalkacaktır.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here