Jilet İzi Nasıl Geçer?

81

Jilet izi, kesici aletler sınıfında yer alan jilet aracılığıyla vücudun çeşitli yerlerinin kesilmesi sonucunda ortaya çıkan izledir. Jilet izi kapatma konusu özellikle zamanında girmiş olduğu ruhsal bunalımlar sonucunda vücudunun çeşitli yerlerini jilet ile kesen ve sonrasında oluşan jilet izlerinden dolayı sıkıntı yaşayan kişiler tarafından merak ediliyor. Kimisinin faça kimisinin ise jilet izi olarak tabir ettiği bu izlerin tedavisi en zor cilt tedavileri arasında yer almaktadır. Bu nedenden dolayı jilet izi giderme konusunda tedavi olmak isteyen kişilerin öncelikle aşırı derecede sabırlı olmalarının gerektiği aşikardır. Jilet izi nasıl geçer konusunda bilgiye ihtiyacınız varsa bu izlerden en kısa zaman içerisinde kurtulabileceğiniz tedavi yöntemlerine sayfamızdan ulaşabilirsiniz.

Jilet izlerini giderme konusunda uzun yıllardan beri yapılan çalışmalar sonucunda en etkili yöntemin buz terapisi olduğu tespit edilmiştir. Bu tedavi sürecinin başlatılması adına jilet izi yarasının tamamen kapanmış olması gerekmektedir. Buz terapisi maalesef açık yaralara uygulanmamaktadır. Tedavi başlatılmadan önce ilgili buz terapisinden olumlu sonuçlar alabilmek adına hastanın cildi detaylı bir şekilde analiz edilir. Cilt üzerindeki yer alan yağ oranı ve buza karşı cildin ne derece hassas olduğu belirlenir. İncelemeler yapıldıktan sonra bu terapisinin nasıl uygulanacağına karar verilir ve tedavi süreci başlatılır.

Buz terapisi yeni keşfedilen bir yöntemdir ve bu nedenden dolayı zaman içerisinde geliştirilmesi de muhtemeldir. Bu terapisinin geliştirilmek istenmesinin en büyük nedeni tedavi sürecinin aşırı derecede uzun sürmesidir. Derinin sadece üst kısmında yer alan jilet izlerinin ortadan kaldırılması ortalama olarak 8 seansta gerçekleştirilir. Eğer jilet izi aşırı derecede derinse izin tamamen yok edilmesi adına kişiye minimum 30 seans buz terapisi uygulanması gerekebilir. Buz terapisi seansları arasında minimum bir hafta olduğundan dolayı tedavi süreci aşırı derecede uzun sürer. Bu nedenden dolayı tedavi süreci başladığı zaman aşırı derecede sabırlı olmanız gerekmektedir. Aksi takdirde tedaviyi yarında bırakıp izi yok etmekten vazgeçebilirsiniz.
İnsan hassas bir rıh dengesi üzerinde yaratılmış olan bir varlıktır. Zaman içerisinde hassasiyet derecesi artıp azalabilir. Bu durum da kişinin duygusal yoğunluğa girip kendisine zarar vermesine neden olabilir. Eğer duygusal bir bunalım içerisindeyseniz her ne olursa olsun kesinlikle kendinize zarar vermeyin. Vücudunuza vereceğiniz zararlar ileride aşırı derecede pişmanlık duymanıza neden olacaktır.

Paylaş

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here