Anneler Günü Mesajları Resimli

Anneler günü, annelerimize olan sevgimizi dile döktüğümüz en özel günlerden birisidir. Resimli anneler günü mesajları Facebook ve Twitter gibi sosyal paylaşım sitelerinin popüler olması ile birlikte büyük ilgi görmeye başladı. Birçok kişi içinde olan anne sevgisini sosyal medya üzerinden duyurmak için resimli anneler günü mesajlarını tercih ettiğinden dolayı site editörlerimiz tarafından hazırlanan ve başka hiçbir yerde bulamayacağınız resimli mesajları sayfamıza ekledik.

Büyük bölümümüz annemiz her zaman yanımızda olacak hissiyatına kapıldığımızdan dolayı zaman zaman annelerimizin kalbini kırarız. Anneniz ile uzun zamandan beri devam eden bir küslüğünüz varsa ileride pişman olmamak adına bu anneler gününü değerlendirin ve aranızdaki küslüğe son vererek annenizle barışın. Resimli anneler günü mesajları annenizin gönlünü almanıza yardımcı olacaktır. Anneler günü uzun zamandan beri kutlanan özel bir gün olsa da çok sayıda kişi anneler gününün tarihçesi hakkında bilgi sahibi değildir. Bu nedenden dolayı sizlere bu özel günün tarihçesi hakkında da bilgi vermek istiyoruz.

Anneler günü annesine aşırı derecede bağlı olan Anna Jarvis adındaki kişi tarafından ortaya çıkmıştır. Herkes Anna Jarvis ismi geçtiği zaman küçük bir kız çocuğunu aklına getirse de Anna Jarvis annesini kaybettiği zaman 41 yaşındaydı. Öğretmenlik mesleğini icra eden Anna Jarvis, 9 Mayıs 1905 senesinde ABD’de yaşam sürerken annesini kaybetti. Birçoğumuzda olduğu gibi kendisinde de annesinin hiçbir zaman ölmeyeceği hissiyatı vardı. Bu nedenden dolayı Anna Jarvis annesini kaybedince derin bir üzüntü yaşadı ve annesine olduğundan daha fazla iyi davranmadığı için uzun süre kendisini yargıladı.

İlerleyen yıllarda annesinin eksikliğini daha fazla hissetmeye başlayan Anna Jarvis, annesinin ölümünden 2 yıl sonra Mayıs ayının ikinci Pazar günü arkadaşlarını eve çağırdı ve bu günün dünya anneler günü olmasını istediğini söyledi. Arkadaşları ve aileleri kendisine destek verdiklerini açıkladı ve kutlama yapılması için finansal destek dahi bulundu.

Yapılan hazırlık çalışmaları sonrasında 10 Mayıs 1908 tarihinde yaklaşık 400 çocuğun katılımıyla ilk anneler günü kutlandı. Bu durumun devam ettirilmesini ve bu günün milli bir gün olmasını isteyen Anna Jarvis, ilgili günü milli bir gün haline getirmek adına ciddi anlamda mücadele verdi. Çok sayıda siyaset adamı ile görüştükten sonra 8 Mayıs 1914 tarihinde Senato’nun vermiş olduğu bir karar sonrasında Mayıs ayının ikinci Pazar günü dünya anneler günü olarak kabul edildi.

Dünya anneler gününün tarihçesi bu şekildedir. Bu özel günde herkesin annesini hatırlamasını ve annesine ona değer verdiğini hissettirmesini temenni ederiz. Annenize vereceğiniz küçücük bir çiçek ve ardından kuracağınız sevgi dolu cümleler annenizin dünyanın en mutlu insanı olmasını sağlayacaktır.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here