Ziraat Bankası Müşteri Numarası Nedir Öğrenme

1021

Ziraat Bankasında hesabı olan kişilerin sıklıkla gereksinim duydukları numaralar arasında müşteri numarası yer almaktadır. Ziraat Bankası müşteri numarası öğrenme konu biraz karmaşık olduğundan ve insanların bankacılık alanında bilgisiz olmasından dolayı sizlere müşteri numarası nedir hakkında bilgi vereceğiz.

Ziraat Bankası müşteri numarası sorgulama işlemi online olarak Ziraat Bankasının resmi web sitesinden yapılabilmektedir. Eğer kartınız varsa Ziraat Bankası numarası kartın neresinde yazıyor diye merak ediyorsanız hemen buna açıklık getirelim. Kartınızın ön yüzünde 16 haneli bir sayı yer almaktadır. Yer alan bu sayının ilk 4 hanesinden sonra yer alan 8 haneli sayı müşteri numaranızdır. Mesela katınızın üzerinde yer alan sayı 1111444444449999 olsun. Bu sayıyı referans alacak olursak müşteri numaranız “44444444” kısmında yer alan sayıdır. Kartınızın üzerinde yer alan sayıyı ele alarak sizlerde müşteri numaranızın ne olduğunu bu şekilde belirleyebilirsiniz.

Öğrenmiş olduğunuz Ziraat Bankası müşteri numarasını özellikle online bankacılık işlemlerinde kullanabilirsiniz. Kartınızı kaybettiğinizden dolayı müşteri numaranızı öğrenemiyorsanız bu numarayı öğrenebilmenizin tek yolu banka şubelerine gitmektir. Banka şubesine gittiğinizde gişe işlemlerinden sıra alın ve veznede yer alan kişiye müşteri numaranızı öğrenmek istediğinizi söyleyin. Yetkili kısa bir sorgulama yaptıktan sonra tarafınıza müşteri numaranızı verecektir.

Online Bankacılık alanında kayıp kart mağdurlarının ciddi zararlar gördüğü bilinmektedir. Kartınız kötü ellere geçecek olursa ciddi derecede ekonomik zarar görebilirsiniz. Zarar görmemek ya da göreceğiniz zararı asgari düzeye indirmek adına kartınız kaybolduğu anda banka yetkililerini arayarak kartınızı kaybettiğinizi ve bundan dolayı kartınızın iptal edilmesini istediğinizi bildirin.

Paylaş

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here