Tolga Sarıtaş Kimdir Vikipedi

Tolga Sarıtaş, Güneşin Kızları dizisinde hayat verdiği karakter olan Ali Mertoğlu ile yıldızı parlayan oyuncudur. Tolga Sarıtaş 1 Ocak 1911 tarihinde İstanbul ilinde dünyaya geldi. Halen İstanbul ilinde yaşam süren Tolga Sarıtaş, Halil Akkant Lisesi mezunudur. Lise eğitimini tamamladıktan sonra en büyük heyecanları arasında yer alan oyunculuk alanında faal olmaya karar vermiştir. Tolga Sarıtaş bu tercihini şekillendirmek adına Esenyurt Belediye Tiyatrosu ve Tiyatro Zeytindalı’nda çeşitli oyunlarda yer alarak kendisini oyunculuk alanında geliştirme fırsatı yakalamış olan bir kişidir.

Tolga Sarıtaş kimdir denildiğinde kendisinin sadece oyunculuk yönü üzerinde değil müzik geçmişi üzerinde de durulması gerekmektedir. Tolga Sarıtaş, müziği olan ilgisinden dolayı çeşitli müzik gruplarında da yer almıştır. Ünlü oyuncunun etkin bir şekilde bateri ve gitar çaldığı bilinmektedir. Kendisinde müzik bir tutku olduğundan dolayı müzik yaşamını oyunculuk ile devam ettirdiği bilinenler arasında yer alıyor.

Tolga Sarıtaş genç yaşına rağmen başarılı olarak nitelendirilebilinecek çok sayıda projede rol almıştır. Kendisi Muhteşem Yüzyıl dizisinde canlandırdığı Şehzade Cihangir karakteri ile dikkatleri üzerine çekmeyi başarmıştır. An itibariyle Kanal D ekranlarında yayınlanan, reyting rekortmeni diziler arasında yer alan Güneşin Kızları dizisinde Ali Mertoğlu karakterine hayat veren Tolga Sarıtaş, ayrıca Bahtı Kara, Kaledeki Yalnızlık, Sen de Gitme, Arka Sokaklar, Öyle Bir Geçer Zaman Ki, 20 Dakika, Muhteşem Yüzyıl ve Benim Adım Gültepe adlı projelerde de görev almıştır.

Tolga Sarıtaş son zamanlarda Güneşin Kızları dizisinde canlandırdığı Ali Mertoğlu karakteri ile özdeşleştiğinden dolayı başarılı oyuncunun dizide yer alan bu karakteri hakkında da bilgi vereceğiz. Ali Mertoğlu dizinin başkarakterlerinden birisi olan Haluk Beyin henüz 17 yaşında olan oğludur. Kendisi dizinin en yakışıklı kişilerinden birisidir. Bu nedenden dolayı özellikle kızların ilgi duyduğu kişilerden birisi olan Ali Mertoğlu, özellikle baba parası yiyen, züppe, hayatı umursamayan bir kişilik olarak karşımıza çıkıyor. Ali Mertoğlu, babasına düşman olan bir karakter olduğundan dolayı eğitim yaşamına aşırı derecede önem veriyor. Tek amacı biran önce mesleğini eline alıp babasını terk etmektir.

Tolga Sarıtaş, mesleki kariyerine bu şekilde devam edecek olursa uzun süre boyunca ekranlarda kalmaya devam eden bir kişi olacaktır. Kendisinin çok sayıda hayranı bulunmaktadır. Özellikle aşırı derecede yakışıklı olmasından dolayı hayranlarının büyük bölümü bayandır. Sizler de ünlü oyuncunun hayranıysanız başarılı oyuncuya twitter.com/tolgasaritas bağlantısını kullanarak ulaşabilirsiniz.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here