Sahte Milli Piyango Yılbaşı Bileti Nasıl Anlaşılır?

Milli piyango bilet fiyatlarının her yıl olduğu gibi bu yılbaşında da yüksek olmasından dolayı dolandırıcılar sahte milli piyango biletlerini piyasaya sürmeye başlamış durumda. Sahte milli piyango bileti nasıl anlaşılır konusu özellikle yılbaşı bileti alıp biletinin sahte olup olmadığını merak edenler tarafından öğrenilmek isteniyor. Sizlerde yılbaşı bileti aldıysanız sahte yılbaşı bileti nasıl anlaşılır gelin öğrenelim.

Milli piyango özellikle yılbaşında en yüksek ikramiyeyi verdiğinden şans oyunu severler biletlere ayrı bir önem göstermektedir. Maddi durumu kötü olup huzura kavuşmak isteyen kişilerin de rüyasını süsleyen milli piyango biletleri çoğu zaman sahte olduğundan umutların kararmasına neden oluyor. Boşa hayal kurmamak ve hayallerinizi suya düşürmemek adına biletinizi çekiliş yapılmadan önce kontrol etmenizi tavsiye ederiz. Ayrıca biletinizin sahte olduğunu anlayacak olursanız diğer insanların mağdur olmaması için sahte bilet satan kişileri emniyet birimlerine bildirmenizde yarar var. Bizler duyarlı olduğumuz müddetçe ülkemiz sınırları içerisinde yaşam süren herkesin sahtekarlığa maruz kalmadan yaşam sürmesini sağlayabiliriz. Ben nasıl olsa bir hataya düştüm. Bu yüzden herkes hataya düşsün gibi düşünceler duyarlı vatandaşlar olarak bizlere aykırı gelmektedir. Büyük ikramiye size çıkacak olursa sahte biletlerden dolayı mağdur olmamanızı dileriz.

Sahte milli piyango biletleri kaliteli çıktı alabilen fotokopi makinelerinde çoğaltılarak piyasaya sürülüyor. Genelde sahte biletlerin sadece bir seriyi kapsadığı ve piyasaya sadece bu serinin dağıtıldığı bilinmektedir. Bu güne kadar sahte biletlerin yer aldığı seriye büyük ikramiye çıkmadı ancak bu çıkmayacağı anlamına gelmemektedir. Böyle bir durum olacak olursa ülke genelinde binlerce kişi büyük ikramiyenin kendisine çıktığını iddia edecektir. Bu durum da çok sayıda insanının hayallerinin yıkılmasına neden olacaktır.

Bir yılbaşı biletinin sahte olup olmadığını anlamak için orijinal biletin özellikleri hakkında bilgi sahibi olmanız gerekiyor. Makalemizin devamında orijinal milli piyango biletlerinin ne gibi özellikleri olduğu maddeler halinde yer almaktadır. Bu maddelerde yer alan bilgilerden yola çıkarak biletinizin sahte olup olmadığını basit bir şekilde belirleyebilirsiniz.

Orijinal Milli Piyango Bileti Özellikleri

• Bilet ışık altında incelediğinde küçük daireler içerisinde milli piyango logoları görünür.
• Biletin sol alt kısmında yer alan numaralar son hanelere doğru kabarık olur.
• Bilet arkasında yer alan ikramiye ile alakalı yazılmış bilgiler net ve okunaklıdır.
• Biletin 6 cm ve boyu 14.7 cm’dir.
• Biletin ön kısmında milli piyango yönetim kurulu başkanının ve üyelerinin imzası yer alır.
• Satışa sunulan tam biletler mavi, yarım biletler kırmızı ve çeyrek biletler yeşil renktedir.

Milli piyango idaresi tarafından bilet özellikleri hakkında paylaşılan bilgiler bunlardır ancak herkes ile paylaşılmayan daha birçok gizli özelliğin biletlerde yer aldığı biliniyor. Diğer özelliklerin paylaşılmıyor olmasındaki temel gaye dolandırıcıların bire bir biletleri kopyalamasını önlemektir. Her yıl sahte bilet almak nedeniyle mağdur olan çok sayıda kişi oluyor. Bu yüzden sadece güvenilir yerlerden milli piyango bileti almanızı tavsiye ederiz. Bu yıl milli piyango bilet fiyatları önceki yıllara göre artış gösterdiğinden dolayı sahte bilet basara bunu piyasaya süren kişi sayısının önceki yıllara göre daha fazla olması bekleniyor.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here