Polis Koleji Taban Puanları 2014 2015

1
5
polis koleji puanları

Polis koleji puanları, polislik mesleğine olan ilgilinin artıyor olmasından dolayı geçmiş yıllara oranla artış göstermeye devam ediyor. Polis koleji taban puanları her yıl bir önceki yıla oranla 5 ile 10 puan arasında artış göstermektedir. Polis kolejine gidip polislik mesleğinin en üst mertebelerine ulaşma niyetindeyseniz ortalama olarak kaç puana ihtiyacınız olduğunu sayfamızdan öğrenebilirsiniz.

Üniversiteden mezun olan kişiler de sağlık koşullarının uygun olması durumunda polis olabilmektedir ancak polis kolejlerinden mezun olan kişiler kısa süre içerisinde üst rütbelere ulaştıklarından dolayı bu mesleğe gönül vermiş olan kişiler koleje gitmeyi tercih etmektedir.

Polis kolejine girmek için öncelikle 400 puanın altına düşmemeniz gerektiğini bilin. Her yıl sınavın zorluk derecesine göre bu puan artmakta ya da azalmaktadır. Yani 400 puan almak kimi zaman yetmemektedir. Bu yüzden hedefinizi yüksek tutun ve alabileceğiniz maksimum puanın üzerine çıkmaya çalışın. İş garantili bir meslek dalı olmasından dolayı aileler çocuklarını polis olmaya teşvik etmekte ve bu durum da başvuruların yüksek olmasına neden olmaktadır. Hal böyle olunca da doğal olarak taban puanları yükselmektedir. Bazı illerde yer alan polis kolejlerinin 440 gibi ciddi puanlara kadar yükseldiği biliniyor.
polis koleji puanlarıSon yıllardaki yerleştirmeleri referans alacak olursak en az 450 puan almanız gerekiyor. Aksi takdirde yerleşememe ihtimaliniz bir hayli yüksektir. Kızların ve erkeklerin taban puanları farklı olarak ele alınsa da her iki grupta da 440 gibi puanlara ulaşılmıştır. Yani hem erkek adayların hem de bayan adayların minin 450 puan almak adına çabalamalarında fayda var.

Polis koleji taban puanları almış olduğunuz puana göre yeterli olsa dahi polis olmak için bir kez daha düşünmenizde yarar var. Dünyanın en zor meslekleri sıralamasında polislik ilk on meslek arasında yer almaktadır. Her daim can tehlikesi olması bu mesleğin zor bir meslek olmasına neden olmuştur. Yüreği vatan ve hizmet aşkı ile yanan bir kişiyseniz, polislik mesleğinin şimdiden sizler için hayırlı olmasını temenni ederiz.

1 Yorum

  1. 300 puan yetmiyomu veya kaç puan 2017 yılında? Polislerin maaşları baya arttı. Tamam işin ucunda ölmek de var ama sonuçta maaşı iyi. Aç kalıp öleceğime tok ölmeyi tercih ederim. Birçokbölümü puanım kesin yeter ama ben polisliği seçmek istiyorum. İnşallah polis koleji taban puanları bu yıl düşer de bana da polis olmak nasip olur.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here