Kavitasyon Zayıflama Nedir Zararları Nelerdir?

57

Kavitasyon ile zayıflama genel bir zayıflama yöntemi olmayıp genel olarak kişinin bölgesel bir şekilde zayıflamasını sağlayan bir yöntemdir. Kavitasyon ile zayıflama bölgesel olarak en hızla zayıflama yöntemi olsa da diğer birçok zayıflama yönteminde olduğu gibi kavitasyon ile zayıflamanın zararları dikkate alınmalıdır. Vücudunuzun neredeyse her bölgesi yağ oranı bakımından uygun formda olsa da bazı bölgelerinizdeki yağ oranı fazla olunca biçimsiz bir vücut yapısı ortaya çıkar. Yapılan çeşitli egzersizler ile belirli bölgelerdeki yağların yakılması mümkündür ancak egzersizler ile yağ yakmak uzun zaman aldığından dolayı sabır işidir ve bu sabır birçok kişide yoktur. İşte tam da bu evrede devreye bir bölgesel zayıflama yöntemi olan kavitasyon ile zayıflama girmektedir. Kavitasyon yöntemi ile zayıflamak mümkün olduğu gibi bu yöntem sayesinde vücudun çeşitli yerlerinde yer alan selülitlerden de kurtulmak mümkündür.

Kavitasyon ile zayıflamada genel olarak sorunlu bölgede yer alan yağlar eritilerek zayıflama gerçekleştirilir. Bu yöntemde herhangi bir anestezi uygulanmamaktadır. Uygulama esnasında cilt üzerinde herhangi bir iz oluşmaması ayrıca bu yöntemin tercih edilmesindeki en büyük nedendir. Ağrısız ve sızısız bir şekilde bölgesel yağlarınızdan kurtulmak istiyorsanız kavitasyon ile zayıflama yöntemi sizler için biçilmiş kaftan.

Kavitasyon nasıl yapılır?

Kavitasyon uygulaması yağ oranının yüksek olduğu bölgeye ultrason dalgaları gönderilerek gerçekleştirilir. Uygulanan ultrason dalgaları bölgede yer alan yağların erimesini sağlar. Sistemde yer alan ultrason dalgaları sıvıların içerisinde kava kabarcıkları oluşturur. Bu hava kabarcıkları dalgalar uygulanmaya devam ettikçe büyür ve bir süre sonra patlar. Bu kabarcıkların patlaması yağ hücrelerinin birbirlerine karşı olan tutunma dirençlerinin kırılmasını ve yağların daha kolay bir şekilde yakılmasını sağlamaktadır. Gönderilen ultrason dalgaları kas, sinir ve damar dokularına hiçbir etki yapmadığından dolayı kavitasyon uygulaması sayesinde diğer dokulara zarar vermeden zayıflama gerçekleştirilir.

Kavitasyon uygulamasını yaptıracak olan kişilerin aklına en çok takılan şey eriyen yağların ne olduğudur. Kavitasyon uygulaması sonrasında bölgesel olarak eriyen yağlar enzimlerle gliserol ve serbest yağ asitlerine kadar parçalanan hücreler arasındaki sıvılara dönüşmektedir. Bunlar daha sonradan vücut içerisinde enerji kaynağı olarak kullanılır ve bu fazla yağlar bu sayede vücuttan uzaklaştırılır. Eriyen yağların yerine yeni yağların gelmemesi için kişi mutlaka kavitasyon uygulamasını yaparken bir diyet listesine de sadık kalmalıdır. Dolaşım sistemine eriyen yağlardan dolayı yüksek bir enerji deposu giriş yapacağından dolayı enerji değeri düşük olan bir beslenme zinciri oluşturulmalıdır ve bu listeye ta ki dolaşım sistemine dahil olan eriyen yağların tamamı yakılana kadar sadık kalınmalıdır. Buna dikkat edilmeyecek olursa kişi kısa süre içerisinde tekrardan kilo alabilir.

Kavitasyon uygulaması esnasında sadece ısı ve titreşim oluşmaktadır. Oluşan titreşim kişinin rahatsız olmasına neden olmayacak boyutlardadır. Oluşan ısının kişiye zarar vermemesi ve kişi rahatsız etmemesi için soğutucu etkisi olan jeller uygulama esnasında kullanılır. Kavitasyon uygulaması esnasında bölgesel ısının aşırı derecede artması durumunda uygulama yapılan kişi mutlaka soğutucu jel ilave edilmesini istemelidir. Bu sayede oluşan ısı kişiyi rahatsız etmediği gibi deri üzerinde herhangi bit sorunun oluşmasını da engelleyecektir. Kavitasyon uygulamasında elde edilen başarı aşırı derecede yüksektir. Gerekli miktarda uygulanan seanslar sonrasında 2 santimetreden 10 santimetreye kadar incelmelerin elde edilmesi mümkündür.

Yapılan kavitasyon uygulamalarında bir seans yaklaşık olarak 40 dakika sürmektedir. Günümüzde bölgeler yağların en çok gözlemlendiği bölgeler karın, kalça, iç ve dış bacaklar olduğundan dolayı kavitasyon ile zayıflama uygulamasının özellikle bu bölgelere yapıldığını söyleyebiliriz. Uzmanlar sadece 1 seans yaptırarak olumlu sonuçların alınmamasının mümkün olmadığını, en az 10 kavitasyon seansı sonucunda olumlu sonuç alınabileceğini söylüyor. Bu nedenden dolayı bir seans sonrasında olumlu sonuç alamayıp uygulamanın işe yararlığını tartışmayın. Belirtilen seans sayısını yaptırmaya özen gösterin.

Kavitasyon zararları

Kavitasyonun zararları ile alakalı herhangi bir bilimsel çalışma yapılmamıştır ancak bu uygulamanın sonucunda cilt üzerinde yanıkların oluştuğu zaman zaman görülmektedir. Bu yüzden soğutma jelinin mutlaka kullanılması gerekmektedir. Çok nadir bir şekilde gözlemleniyor olsa da bazı kişilerde kavitasyon uygulaması sonrasında şiddetli mide bulantılarının ve titremelerin meydana geldiği görülüyor. Bu tip durumların ortaya çıkması halinde zararın boyutunu arttırmamak adına kesinlikle kavitasyon uygulamasına son verilmelidir. Ayrıca bazı kişilerde kavitasyon uygulaması sonrası verilen kiloların daha fazla bir şekilde alındığı da gözlemlenmiştir. Bu yüzden kavitasyon ile zayıflama uygulamasına tabi olan kişi kesinlikle diyet programına sadık kalmalıdır. Ayrıca diyetini kesinlikle egzersizler ile desteklemelidir.

Cilt uzmanları yapılan kavitasyon uygulamalarının cildin yaşlanmasına neden olduğunu ve bu yüzden yaşlılık belirtilerinin çok erken dönemlerde ortaya çıktığını belirtiyor. Bu yüzden kavitasyon uygulamasını yaptıracak olan kişilerin özellikle elbise ile örtünen kısımlara yaptırması daha mantıklı olacaktır. İnsanların göz teması kuracağı bölgelerinize kavitasyon yaptıracak olursanız bu durum bir süre sonra psikolojik sorunlar yaşamanıza neden olabilir. Kavitasyon uygulaması üreme organlarına yakın bölgelere yapılmamalıdır. Ultrason dalgalarına uzun süre maruz kalınması kişinin üreme yeteneğinin yok olmasına yani kısırlık probleminin ortaya çıkmasına neden olabilmektedir.

Paylaş

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here