Futbolcu Olmak İçin Ne Yapmalıyım?

futbolcu olmak

Profesyonel futbolcuların dünya genelinde en çok para kazanan kişiler olması özellikle gençlerin profesyonel futbolcu olmak istiyorum ne yapmalıyım konusu üzerinde yoğunlaşmasına neden olmaktadır. Futbolcu olmak için gereken özellikler sağlandığı takdirde futbolcu olmanız için sadece küçük dokunuşlar gerekmektedir. Bu nedenden dolayı sizlere yön vermek ve kariyerinizi şekillendirmek adına bilgiler vereceğiz.

Profesyonel futbolcu olmak için ne yapmak gerekir sorunuza vereceğimiz ilk yanıt yeteneklerinizi gösterebileceğiniz bir kulüp bulmanızdır. Ülkemizde 1. Ligde yer alan takımların her yıl yaptıkları seçmelere katılarak yeteneklerinizi gösterebilirsiniz. Eğer yetenekleriniz yeterli düzeyde bulunursa kulüpler sizleri altyapılarına dahil etmek adına mücadele verecektir. Kulüp seçimi yaparken özellikle geleceği olan kulüpleri tercih edin. Bazı kulüpler sırf futbolculardan ciddi oranda kar edebilmek için futbolcuların bonservis bedellerini yükseltmekte ve bu durum da bazı futbolcuların herhangi bir takıma transfer olamamasına neden olmaktadır. Bu ihtimali göz önünde bulundurarak tercihlerinizi iyi bir şekilde yapmanızda fayda var.

Futbolcu olmak için gereken özellikler arasında şüphesiz baş sırada kabiliyet yer almaktadır. Ancak etkili bir futbolcu olmak için yüksek hıza, uzun boya ve zeki bir beyne gereksinim vardır. Beyin futboldaki en önemli unsurlardan birisidir. Bireysel olarak topa kolay hakim olabilirsiniz ancak futbol bir takım oyunu olduğundan dolayı sahada yer alan diğer 10 kişiyi de düşünmeniz gerekmektedir. İşte bu evrede devreye zeka girmektedir. Futbol kurgunuz iyiyse ve pratik bir zekaya sahipseniz futbolcu olmak için önünüzde herhangi bir engel bulunmamaktadır.

Yeteneklerinizi gösterecek bir kulüp bulmakta zorluk çekiyorsanız bu çevrenizin ve imkanlarınızın yeterli olmadığı anlamına gelmektedir. Bu tip durumda olan ve yeteneklerine güvenen kişiler kendilerine kesinlikle bir menajer bulmalıdır. Menajerler transfer sırasında sizin sayenizde ciddi paralar kazanabileceğinden dolayı büyük uğraş içerisine girip size bir kulüp bulacaktır. Menajerler tarafından sunulan imkanları iyi bir şekilde değerlendirmelisiniz ancak menajerler zeka seviyesi yüksek insanlardır. Bu nedenden dolayı öncelikle menajeriniz olacak kişinin size ve yeteneklerinize inanması gerekmektedir. Bu nedenden dolayı öncelikle kendinizi menajeriniz olacak olan kişiye kanıtlamanız gerekmektedir.
futbolcu olmakHerkes tarafından tanınan bir futbolcu olmak için yaş sınırlaması yoktur ancak küçük yaşlarda keşfedilen kişilerin daha kısa süre içerisinde popüler hale geldikleri bilinmektedir. Ortalama olarak 25 yaşına kadar tanınan bir futbolcu haline gelemediyseniz kariyerinizi farklı alanlara yönlendirerek başka alanlarda başarılı olmayı denemenizde fayda var. Yetenekleriniz yeterli düzeyde olsaydı mahalle maçlarında oynadığınız zaman sizi gören biri bile futbolcu olmanıza vesile olabilirdi. Bu nedenden dolayı sırf futbolcu olmak için ömrünüzü bir boşluğa sokmak yerine farklı uğraşlar içerisine girmenizde fayda var.

8 YORUMLAR

  1. 5 sene Genç Özgü Spor Kulübünde oynadım şimdi ise Beşiktaş’ta oyuyorum. Parlak bir geleceğim olduğunu düşünüyorum. Bu alanda ilerlemek isteyenlere en büyük tavsiyem asla ama asla hırsınızı kaybetmeyin.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here