Örgü Bayan Yelek Modelleri Bayan Yeleği Yapılışı

Kış mevsiminin en çok kullanılan örgü ürünlerinden birisi örgü yeleklerdir. Bayan örgü yelek modelleri bu yüzden örgü severler tarafından en çok yapılan örgüler arasında yer alır. Örgü bayan yelek modellerinin hiçbir zaman modası geçmez. İster tığ işi yelekler olsun isterse şişle yapılan yelekler olsun her biri uzun süre boyunca kullanılmaya uygundur. Sizlerin de bu tarz ürünleri sevdiğini düşündüğüm için örgü bayan yeleği yapılışı ile alakalı bilgiler de vereceğiz.

Örgü bayan yelek modelleri rahat oldukları kadar zarif görünümleriyle de ilgi odağı haline geliyor. Sadece bu özelliklerinden dolayı bile bu örgü ürünlerin vazgeçilmeyen örgü ürünler arasında yer aldığı söylenebilir.

Örgü bayan yelek örnekleri hem yaz hem de kış mevsimi için yapılmaktadır. Yazlık örgü yeleklerde daha çok merserize iplikler tercih edilir. Kışlık yeleklerde ise alize yün kullanılır. Hatta bu yıl alize yün örgü yelek modelleri diğerlerine göre daha popülerdir. Sayfamızda alize ipten yelek modelleri yer alacağı gibi şişle örgü yelek modelleri anlatımlı olarak ele alınacak. Ayrıca tığ işi yelek örneklerine de yer vereceğiz.

Bayan örgü yelek modelleri çeşitleri

Galeri halinde paylaşacağımız bayan yelekleri arasında şişle yapılan ve tığ işi olan yelekler yer alıyor. Ayrıca çok sevdiğimden dolayı ajurlu bayan yelek örneklerine de yer vermeye çalıştım. Örgü yelek arayışındaysanız, kesinlikle sayfamızdan bir modeli beğeneceğinizi düşünüyorum.

Bunca yelek modeli arasından bir örneği beğenip örmeye başlamam çok zor diyenleriniz illaki olacaktır. Bu yüzden benim favorim olan, sıklıkla ördüğüm bir bayan yelek modelini sizlerle paylaşmak istiyorum.

Bu modelde tek renk iplikler kullanılmaktadır. Yaka formunun büyük olması yeleğin ayrı bir hava kazanmasını sağlamaktadır. Ayrıca yelekte yer alan cepleri de görmezden gelemeyiz. Bu yelekte olan cepler örgü yeleğin genç kızlara uygun hale gelmesini sağlıyor. Eğer genç kızlar için örgü bayan yeleği yapacaksanız, mutlaka ceplere örneklerinizde yer verin.

Tığ işi bayan yelek modeli yapılışı video anlatımlı

Anlatımı ören hanım tarafından yapılan bu tığ işi bayan yelek modeli son zamanlarda en çok ilgiyi gören modellerden birisidir. Yeleğin yapılışı video anlatımlı olduğu için anlaması da gayet kolay. Tığ işi olduğu için yeleğimizde kısmi detaylar yer alıyor ancak model uygulamasını tekrarladıkça herhangi bir anlatıma ihtiyaç duymadan bu yeleği yapabileceğinizden şüpheniz olmasın.

Bu tığ işi örgü bayan yelek modelinde lif ipleri kullanılmıştır fakat alize ipliklerin kullanılmasına daha uygundur. Eğer bu yeleği yapmayı düşünenleriniz olursa kesinlikle alize iplikleri kullanmanızı tavsiye ederim.

Şişle bayan yelek modeli yapılışı

Bu modelimiz de ören hanım tarafından anlatılmıştır. Modelde tek renk iplik kullanılmaktadır. Tığ işi örgü bilgisi olmayıp yelek örmek isteyen kişiler kesinlikle şişle örülen bu modeli denemelidir. Bu örgü yeleği diğerlerinden ayıran en önemli özellik görüntüsünün güzel olmasıdır. Ayrıca yapılışının kolay olması sayesinde sıkılmadan bu yelek modelini örebilirsiniz.

Bu yelekte en çok dikkat etmeniz gereken şey modeli oluşturma sırasında 21 ve katlarına göre modeli oluşturmanızdır. Eğer buna uymazsanız modeller yarım kalır ve yeleğiniz örnekte olduğu kadar güzel görünmez. Sizlere elimizden geldiğince en güzel örgü bayan yelek modelleri ve bayan yeleği yapılışı ile alakalı bilgiler vermeye çalıştım. Daha güzel anlatımlar elime geçtikçe bunları sizlerle paylaşmaya devam edeceğim.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here