Mevlid Kandili Mesajları Resimli

Mevlid kandili, İslam dinine mensup olan kişilerin için dini nitelik taşıyan en önemli günlerden birisidir. Mevlid kandili mesajları çevresinde yer alan Müslümanların kandilini kutlamak isteyen kişilerin en çok ilgi gösterdiği mesaj arasında yer aldığından, sizlere en güzel resimli Mevlid kandili mesajları hakkında bilgi vereceğiz.

Resimli Mevlid kandili mesajları neredeyse her Müslüman kişi tarafından gönderilir ancak birçok kişi bu günün neden önemli olduğunu bilmez. Bu yüzden hazır bilgisi olmayan birçok kişiyi yakalamışken bu konu hakkında da bilgi vermek istiyoruz.

Mevlid kandilinin kutlanmış olduğu gece Rebiul-evvel ayının 11. ve 12. günleri arasındaki geceye denk gelmektedir. Mevlid kelimesi genel olarak doğum anlamını taşımaktadır. İlgili günde Peygamber Efendimiz dünyaya geldiğinden dolayı özel bir gün olarak kabul edilmiş ve uzun zamandan beri bu gün Mevlid kandili olarak kutlanmıştır. Peygamber efendimiz öyle bir zamanda dünyaya geldi ki dünyada yaşayan insanların neredeyse tamamı derin ve kör bir bataklığa saplanmış durumdaydı. Kız çocuklarını toprağa gömenler, puta ve güneşe tapanlar gibi çok sayıda kişi vardı. Peygamber Efendimiz İslam dinini tebliğ ederek karanlıktaki insanları aydınlatmış ve mutlu sona nasıl ulaşılabileceği hakkında bilgi vermiştir.

Peygamber Efendimizin derin bir sevgi ile anılmış olduğu bu güzel Mevlid kandilinde sizlerde sevdiklerinizi bu güzel günden haberdar edin. İnsanlar internet bağımlısı olduğundan dolayı sosyal paylaşım sitelerinde resimli Mevlid kandili mesajları paylaşılarak bu öze günden herkesin haberdar olması sağlanabilir.

Resimli Mevlid Kandili Mesajları

En güzel resimli Mevlid kandili mesajları bu şekildedir. Web sitemizde yer alan resimli mesajların büyük bölümü sitemizde yer alan editörler tarafından oluşturulmuştur. Sizlere ilerleyen zaman içerisinde yeni Mevlid kandili mesajları aktarılmaya devam edilecektir.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here