19 20 Şubat 2015 Perşembe Cuma Kar Tatili Olan İller

Yurt genelinde yoğun kar yağışı olmasından dolayı kar yağışı nedeniyle kar tatili yapacak iller merak edilmeye başlandı. 19 Şubat perşembe 20 Şubat cuma tarihlerinde kar tatili yapacak olan iller yetkili makamlar tarafından açıklandı. Makalemizin devamından 19 20 Şubat 2015 kar tatili olacak iller hakkında bilgi alabilirsiniz.

Meydana gelen kar yağışı nedeniyle çok sayıda ilk kar tatili yapacak. Makalemizin devamında yurt genelinde yer alan illerimizin hangilerinin kar tatili yapacağı hakkında bilgi yer almaktadır. Yetkili makamlar tarafından yeni yerler açıklanacak sizlere ilgili şehirler hakkında bilgi vereceğiz.

Kar tatili olan iller

İstanbul: İstanbul valiliği tarafından yoğun kar yağışı nedeniyle 19 Şubat 2015 tarihinde okulların tatil olacağı açıklandı. Yoğun kar yağışının devam etmesi halinde 20 Şubat 2015 tarihinde de İstanbul ilinde kar tatilinin yapılacağı konuşulmaktadır.

Kayseri: Kayseri ilimiz kara teslim olan illerimizden birisi olduğundan dolayı Kayseri valiliği tarafından okulların 19 Şubat perşembe günü tatil edildiği açıklandı. Şehrin genelinde yaklaşık olarak 30 santim karın biriktiği bilinmektedir. Durum böyle devam ederse pazartesi gününe kadar tatilin uzatılması bekleniyor.

Adıyaman: Bu ilimizde kara teslim olan illerimizden birisidir. Kar yağışı başladığında sizlerinde bildiğiniz gibi sadece birkaç ilçede kar tatili olacağı ilan edilmişti. Kar yağışı ilin tamamında yer aldığından dolayı Adıyaman valiliği tarafından 19 Şubat perşembe günü eğitime bir gün ara verileceği açıklandı.

Sakarya: Sakarya ili genelinde kar kalınlığı yaklaşık olarak 50 santimetre kadar ulaştı. Ara yolların ve anayolların tamamen kapanmasından dolayı 19 Şubat 2015 tarihinde eğitime bir gün ara verileceği açıklandı

Kastamonu: Yoğun kar yağışı nedeniyle merkezi ve çevre köyleri karla kaplandığından dolayı Kastamonu ilinde eğitime bir gün süreliğine ara verildi. Ayrıca kent merkezinde yer alan kamu kurum ve kuruluşlarında çalışan engelli vatandaşların da 1 gün süreyle tatil yapacağım açıklandı. Kar yağının böyle devam etmesi durumunda yarında tatil yapılacağı konuşuluyor.

Yalova: Yalova ilinin merkezi ve ilçeleri tamamıyla karla kapanmış durumda. İl milli eğitim müdürlüğü tarafından yapılan açıklamaya göre 19 Şubat 2015 tarihinde ilkokul, ortaokul ve lise düzeyindeki eğitim kurumlarında 1 gün süreyle eğitime ara verileceği açan açıklandı.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here