Çanakkale Zaferi İle İlgili Resimli Sözler 18 Mart

Türk ulusunun özgürlük adına atmış olduğu adımların en önemlisi şüphesiz 18 Mart günü sonuçlanmış olan Çanakkale zaferidir. Mustafa Kemal Atatürk önderliğinde kazanılan Çanakkale zaferi her yıl büyük bir coşku ile kutlanmaya devam ettiğinden dolayı sizlere resimli Çanakkale zaferi sözleri hakkında bilgi vermek istiyoruz.

Tarih bilinci ve vatan sevgisi olan bir gelecek nesil için kesinlikle üzerinde durulması gereken yerler arasında Çanakkale yer almaktadır. Benliğimizi silmek isteyen kişiler bu görkemli zaferi unutmamızı sağlamak istese de Türk halkı atalarının kanları ile sulanmış olan toprakların değerini bilmeye devam ediyor.

18 Mart Çanakkale Zaferi ile ilgili resimli sözler, çevresinde yer alan kişilere özellikle Facebook, Twitter ve Google +1 üzerinden bu özel günü hatırlatmak isteyen kişiler tarafından ilgi görmektedir. Bizler için canlarını feda eden atalarımızı hatırlayacağımız bu günden daha güzel bir gün bulunmamaktadır. Yapılan savaşta yaklaşık olarak 250.000 civarında şehidin olduğu biliniyor. Bu kadar çok kişi hayatını bu topraklar için feda etmişken bizlere onları hatırlamak düşer. Her birinin mekanı cennet olsun. Bizlere bu güzel vatanı bırakan atalarımıza canı gönülden teşekkür ederiz.

Bu yıl da büyük bir coşku ile kutlanacak olan Çanakkale Zaferini dua ile kutlamanızı temenni ederiz. Vatan toprakları için can veren kişiler için yurt genelinde Kuran-ı Kerim okuma etkinlikleri yapışmaktadır. Bu etkinliklere katılıp atalarımız için dua eden tüm Müslüman kardeşlerimizden Allah razı olsun.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here