Ahu Yağtu Kimdir Vikipedi

Ahu Yağtu

Ahu Yağtu, Paramparça dizisinde Candan karakterine hayat veren bayan oyuncudur. Kimdir bu Ahu Yağtu diyen kişi sayısı arttığından dolayı ünlü oyuncu kaç yaşında ve nereli gibi bilgileri sizlere sunacağız. Sayfamızda Ahu Yağtu vikipedi bilgileri yer almaktadır.

Ahu Yağtu 11 Temmuz 1978 tarihinde İzmir ilinde dünyaya geldi. Anne ve babası kendisi küçükken ayrılmış olan oyuncu temel eğitimlerini İzmir ilinde aldı. Sanat okulu mezunu olan oyuncu 15 yaşına geldiği zaman model olmaya karar verince İzmir ilinden İstanbul iline taşındı. 1993 senesinde modellik yapmaya başlamış olan oyuncu özellikle moda konusunda kendisini ciddi anlamda geliştirmiş bir kişidir.

Ahu Yağtu denildiği zaman birçok kişinin aklına bir dönemin fenomen programlarından birisi olan Biri Bizi Gözetliyor gelmektedir. Biri Bizi Gözetliyor adlı yarışmada sunuculuk yapmış olan Ahu Yağtu Hanımefendi ayrıca bu yıllarda birçok reklam filminde de rol almıştır. İstanbul ilinin Bebek semtinde Second Chance adında vintage butiği olan oyuncu moda ile yakından ilgilenmeye devam ediyor. Oyunculuğun dışında moda tasarımı ve stil danışmanlığı yapmaya devam eden oyuncu ayrıca ülkemizin en gözde modelleri arasında yer alıyor.
Ahu Yağtu

Ahu YağtuBir Avuç Deniz, Kampüsistan, Savcının Karısı, Canım Babam, Komiser Nevzat, Kavak Yelleri, Aşk ve Ceza adlı projelerde rol almış olan oyuncu şu anda Paramparça dizisinde Candan karakterini canlandırmaktadır. Güzel oyuncuya meslek hayatında başarılar dileriz.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here