Kutsal Ahit Sandığı Bulundu mu Ahit Sandığının Sırrı Nedir?

İslam dünyasında Tabutu Sekine olarak geçen Ahit Sandığı, sırları ile özellikle Yahudi dünyasında önemini koruyor. Kutsal sandık bulundu mu diye baktığımızda bu sandığın henüz bulunamadığı yönünde bilgiler var. Ahit sandığı için de ne var derseniz bunları makalenin devamından öğrenebilirsiniz. Ayrıca ahit sandığı ile ilgili ayetler bu sandığın sırlarını kavramanızda size yardımcı olacak.

131

Yahudiler için kutsal kabul edilen ahit sandığı kaybolduğu günden beri aranmaktadır. Kutsal sandık bulundu mu konusu bu yüzden özellikle Yahudi asıllı kişileri yakından ilgilendirmektedir. Ahit sandığının sırlarla dolu olmasındaki en büyük neden sandık içerisinde Hazreti Harun’un ve Hazreti Musa’nın çok sayıda eşyasının yar alıyor olmasıdır. İslam dünyasında “Tabutu sekine” ismiyle de anılan Kutsal sandık, içerisinde geçmişin izlerini taşıdığından dolayı en değerli tarihi eserlerden birisidir. Ahit sandığının dini niteliği de bulunmaktadır ve Kuranı Kerim içerisinde ahit sandığından bahsedilmektedir. Kuranı Kerim içerisinde de ahit sandığının yer alması ahit sandığının sırları hakkında insanların bilgi edinmek istemesine neden olmaktadır.

##BU YAZIDA OKUYACAKLARINIZ##
>> Ahit sandığı içinde ne var?
>> Ahit sandığı elektrik ve radyasyon
>> Kutsal sandık bulundu mu?
>> Ahit sandığı ile ilgili ayetler

Ahit sandığı içinde ne var?

Ahit sandığının İsrail oğullarının Mısırı terk ettikten sonra bölgede yer alan Sina Dağı’nın eteklerinde yapıldığı düşünülüyor. Bu sandığın içerisinde yukarıda da belirttiğimiz gibi Hazreti Musa’dan kalma taş levhalar ve Hazreti Harun’un özel eşyaları yer almaktadır. Kuranı Kerim içerisinde yer alan ahit sandığı ayrıca Tevrat içerisinde de bulunmaktadır. Yapılan araştırmalar sonucunda ahit sandığının milattan önce 587 senesinden beri kayıp olduğu tespit edilmiştir. Kutsal sandığın çok sayıda araştırmalar yapılıyor olmasına rağmen bulunamaması bu sandığın gizemini korunmasına neden olmaktadır.

Ahit sandığı ile ilgili kaleme alınmış olan bilgileri incelediğimizde bu sandığın Hazreti Harun dönemi sonlarında yani Hazreti Davut döneminde Kudüs’e taşındığını, Kudüs’ten de Hazreti Süleyman tarafından özel olarak inşa edilmiş bir mabet içerisinde konulduğunu öğrenmekteyiz. Sandığın seneler içerisinde aşırı derecede yer değiştirmiş olmasından dolayı yerinin tespit edilemediği ve bu yüzden uzun zamandır araştırmalar yapılmasına rağmen ahit sandığının bulunamadığı belirtilmektedir. Tarih bilimcileri Babil Kralı tarafından Kudüs’ün işgal edildiği yıllarda sandığın kaybolduğunu ve ilgili sandığın bu tarihten sonra bir daha bulunamadığını belirtiyor. Bazı tarih bilimcileri ise ahit sandığının Romalılar tarafından kaçırıldığını iddia etmektedir. Tarih bilimcilerinin elinde bilimsel kanıtlar olmadığından dolayı anlatılanların her biri efsaneden ibaret olarak kalmaya devam ediyor.

Ahit sandığı elektrik ve radyasyon

Geçmiş dönemlere baktığımızda ahit sandığını Yahudilerin elinden alan bazı medeniyetlerin olduğunu ancak sandığı nasıl kullanacaklarını bilmediklerinden dolayı bu sandıktan olumsuz etkilendikleri görüyoruz. Bazı bilim insanları ahit sandığının elektrik ve radyasyon yaydığını ve bu yüzden diğer medeniyetlerin bu sandıktan olumsuz etkilendiğini belirtiyor.

Yahudiler bu sandığa yaklaşmak için bazı kişileri özel olarak eğitmişti. Günümüzde bile bu sandık bulunup gelişi güzel sandığa yaklaşılacak olursa insanlar yayılan radyasyondan ciddi anlamda olumsuz etkilenecektir. Yahudilerin genleri üzerinde yapılan araştırmalar sonucunda Yahudilerin genlerinde olan bazı değişiklikler sayesinde diğer medeniyetteki insanlara göre radyasyondan ve elektrikten daha az etkilendikleri tespit edilmiştir. Bu da kutsal sandık olarak kabul edilen bu sandığa Yahudilerin daha rahat bir şekilde, herhangi bir zarar görmeden yaklaşmalarını sağlamaktadır. Bu sandığı Yahudilerden başka elde etmiş olan medeniyetlerde sandığa yaklaşan kişilerde çeşitli urların çıktığı görüldü. Bu da kutsal sandığın elektrik ve radyasyon yaydığından dolayı kanser hastalığının ortaya çıktığını gösteriyor.

Günümüzde de Yahudileri inceleyecek olursanız Yahudilerin diğer insanlara göre kansere karşı daha dayanıklı olduklarını görürsünüz. Bu da Allah’ın genlerde çeşitli değişiklikler yaparak Yahudileri kansere karşı daha dayanıklı hale getirdiğini gösteriyor. Yüce Yaratıcı Yahudi halkına özel meziyetler sunmuş olmasına rağmen bu halk kendisini yaratılmışların en üstünü olarak gördükleri için isyana gitti ve birçok şeyini kaybetti. Kaybettikleri arasında bu kutsal sandık da yer almaktadır.

Kutsal sandık bulundu mu?

Yukarıda da belirttiğimiz gibi Ahit sandığı milattan önce 587 yılında kaybolduğu ve bir daha hiç kimse tarafından bulunamadı. Bu sandık en çok Yahudiler tarafından aranmaktadır çünkü bu sandığın Mesih ortaya çıktıktan sonra bulunabileceği yönünde bir kanı bulunmaktadır. Dünyanın en gizemli şeylerinden birisi olmasından dolayı tabii ki definecilerin de büyük hayalleri arasında yer alıyor. Şüphesiz bu sandığı bulan kişi dünyanın en zenginlerinden birisi haline gelecektir.

Ahit sandığı ile ilgili ayetler

Kuranı Kerim içerisinde de ahit sandığından kutsal tabut olarak bahsedilmektedir. Bakara Suresinin 248. Ayetini okuyacak olursanız bu sandıktan bahsedildiğini görebilirsiniz.

“Onun hükümdarlığının alâmeti, size içinde Rabbinizden bir sekîne ile Mûsâ ve Harun’un manevî mirasından bir bakiyyenin bulunduğu ve meleklerce taşınan bir sandığın gelmesidir. Eğer iman etmeye niyetli iseniz bunda, elbette sizin için delil vardır.”

Ahit sandığının normalde gerçekte olmayıp manevi bir şey olduğu düşünülüyordu ancak bu ayetten yola çıktığımızda sandığın gerçekten fiziksel olarak var olduğunu anlıyoruz. Din alimleri bu sandığın ahir zamanda tekrardan ortaya çıkacağını ve Hazreti Mehdi tarafından bulunacağını belirtiyor. İman etmemiş olan kişiler bu sandığı gördükleri zaman kıyametin yaklaştığını anlamalı ve hatalı oldukları yoldan tez zamanda dönmelidir. Belki de bulunacak olan bu kutsal sandık birçok kişinin yanlış yoldan dönmesine yardımcı olacaktır.

Ahit sandığı tüm dünya ülkeleri tarafından gizemli bir şey olarak görüldüğü için bu sandık ile alakalı çok sayıda filminde yapıldığı bilinmektedir. Ahit sandığı gizemini koruya dursun gelin Kız Kulesi efsanesi nasılmış bir de buna göz atalım. Ahit sandığının ayrıca Hatay ilinde olduğuna dair sağlam delillerin olduğunu belirtmek isteriz. Bu sandık Yahudilerin kutsal tabutu olarak kabul edilmektedir. Hatay ilinde bir yerlerde olduğunu düşünülmesi birçok definecinin ve Yahudi asıllı kişinin kanunsuz bir şekilde kazılarak yaparak burada kutsal sandığı aramasına neden oluyor. Şu bilinmelidir ki bu sandığı Hazreti Mehdi’nin ortaya çıkaracağı müjdelendiği için bu çalışmaları yapan hiç kimse Ahit sandığını bulamayacaktır.

Paylaş

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here